I5 vs Phenom II

Co do tego że P1 były mniej wydajne od intel Quad to zgoda ale ta kłutnia jest bez sensu bo Phenom II to inny procesor, lepszy, wydajniejsz a do tego w przystępnewj cennie. Kłuytnia o stary model jest bez celu gdyż nikt tu nie kupujeb starego P1…

Co do tematu:

czekać można w nieskończoność, gdyż co chwile wychodzą wydajniejsze/lepsze/nowsze procesory (dotyczy to też innych częśći).

I5 nie wiadomo jak będzie wydajne a po 2 to wybierając PII 550 na AM3 trzeba pamiętać że potem ten procesor można będzie bez żadnmych problemów wymienić na inny (nowszy) model na AM3 bez problemów, w przeciwieństwie do intela którego trudno potem wymieńić bez zmiany płyty głownej (brak kompatybilności z płytą główną). dODATKOWO PROCESOR 550 jest w wersji Black edition co oznacza łatwe podkręcanie (odblokowany mnożnik) i przy odrobinie szczęścia odblokować dwa wyłączone rdzenie co pozwala uzyskać za około 300zł procesor 4rdzeniowy z taktowaniem 3,5Ghz albo wyżej nawet…

brać AM3 a nie czekać na niewiadomo co…

Nikt rozsądny nie będzie się podpierał dwoma rzeczywistymi testami, bo sandre czy cinebencha to można wsadzić między bajki, Twoje bajki

Bo są nic nie warte, ale dalej żyj w zakłamaniu.

Jak się czekało na Phenoma, to wszyscy mówili: “czekaj, bo warto” - teraz do premiery Core i5 mamy całe 3 tygodnie i już mogę powiedzieć, że powinno się poczekać. Oczywiście nie mówimy tutaj o platformie w cenie procesor za 400 + płyta za 300 złotych, ale niewiele wyższej.

W kwestii odblokowywania Phenomów II X2 - orientowałem się w tej sprawie w sklepach i ostatnio jest z tym niesamowicie trudne, żeby nie powiedzieć nierealne.

Ja z kupnem też bym poczekał na Core i5 i jego testy.

W twojej bajce nikt nie ma zamiaru żyć i radze skończyć ten offtopic.

Heh, jesteś najmocniejszym przypadkiem z jakim się spotkałem typu “kupiłem szrota, ale będę mówił że jest fajny bo jak to ja wydałem tyle kasy na jakiś złom” :slight_smile: Aż się przypomina gościu polecający 9500GT :stuck_out_tongue:

Oj Phenom wiesz jakbym sobie żył w twojej bajce to bym chyba umarł z przerażenia … normalnie horror.

Człowieku to że ty masz tego procka nie oznacza że jest hiper super diper zajebi… proc. Ten procesor jest jak Kanapka z gówn… dlatego że w tym procku chleb to ładnie wyglądające na papierze parametry techniczne a gów… to cała reszta pobór prądu , początkowy błąd gdzie patch to naprawiał ale wydajność spadała itd itd.

Jakbym miał wybrać między 2 szybkimi Jaguarami ( E 8400) a 4 Polonezami ( Phenom I) to wiesz. I miłego życia w swojej bajeczce :lol:

OTy - kosz.

Za następne polecą nagrody.

Poprostu zobacz jak sie ma e7400 vs phenom na przyjład mój :slight_smile:

Ale co ty porównujesz 2 rdzeniowca do 4 rdzeniowca :roll: To oczywiste że twój procesor będzie wydajniejszy gdzie potrzeba więcej niż 2 rdzenie a pozatym E 7400 jest wydajniejszy w aplikacjach jak i grach gdzie 2 rdzenie są wykorzystywane ale jak widzę że wydajność ogólna we wszystkich grach programach na Phenomie jest spooro słabsza niż w E 7400 to wiesz . A pozatym powinieneś porównywać 4 rdzeniowca do 4 rdzeniowca np Quada.

dodatkowo amd wstępnie deklaruje, że am4 będzie kompatybilne wstecz, co oznacza, że przy cytowanym fragmencie nowszy model, którym tutaj będzie cpu na am4 będzie działał na płycie wyposażoną w am3 (update biosu - zapewne). Co za tym idzie już teraz ucinamy koszt nowej płyty głównej pod nowy procesor.

A bliżej tematu, póki nie ukażą się testy procesorów i5 możemy tylko gdybać na temat wydajności względem Phenom II. Poczekać na pewno warto, ceną przypuszczam Phenom będzie jeszcze opłacalny.

SolelyRose*

Edziu, popatrz jak ma się e7400 do Phenoma w aplikacjach które nie działają na więcej niż 2 rdzenie :slight_smile:

Phenom Quad Core 9750 dostaje wtedy mocne baty, w grach to samo.

Temat nie dotyczy Phenoma Quad Core 9750 tylko Core i5 i Phenoma II autor pyta czy lepsze będzie e7400/e8400 czy Phenom II 550 x2/720 x3, a nie czy twój lepszy od e7400.

AMD Phenom w grach radzi sobie porównywalnie z pierwszymi C2D E6xxx, a czasami nawet gorzej. I NIC tego nie zmieni. Koniec OT.

Przyłączę się do kolegów: Warto poczekać te kilka tygodni do Core i5, a przynajmniej do pierwszych, realnych testów, wtedy będzie wiadomo, czy lepiej kupić Core i5, czy AMD Phenom II. Myślę, że wydajność będzie podobna, zobaczymy jak z ceną. Core i5 na pewno nie będzie wydajniejszy od Quadów, bo jest tańszy od Core i7. Możliwe, że dwurdzeniowe Core i5 będą najlepszą propozycją dla graczy, jeśli pobiją serię C2D.