IBM T20 - mostek Intel 82371AB/EB PCI do ISA (tryb EIO)

Witam! Poszukuję sterownika do IBM - lokalizacja: “na Intel 82371AB/EB PCI do ISA (tryb EIO)” - system Windows XP Professional - najpierw pojawiało się w “nieznanych urządzeniach” teraz zainstalowałem taki sam sterownik, tyle że do systemu win 98 i mam “nieznane urządzenie” w “urządzeniach systemowych” - lokalizacja “na Intel 82371AB/EB PCI do ISA (tryb EIO)”, a tamto się zainstalowało jako “Mostek Intel 82371AB/EB PCI do ISA (tryb EIO)”. Dodam, że korzystałem z pakietu infinst_enu, w którym nie znalazłem jednak sterownika dla systemu xp, a instalacja wprost się wywala, pisze, że mój system nie potrzebuje żadnego z tych sterowników…

Hej,

Skoro tak, to spróbuj ściągnąć ten właśnie pakiet ale w formacie archiwum zip. Następnie wypakuj jego zawartość do folderu. Następnie wchodzisz do menadżera urządzeń, klikasz na wskazane urządzenie i wybierz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników.

Jeśli to nie pomoże możesz spróbować ze sterownikami, które zamieszczone są na tej stronie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Myślisz, że tak nie zrobiłem? :slight_smile: Oczywiście - tyle, że oni są sprytni, i w tym archiwum nie było ani jednego sterownika. Trzeba uruchomić instalator z parametrem -a żeby wypakowało sterowniki. Zrobiłem tak, ale tam nie było sterów do xp’eka… Nie wiem, co mam robić.

Hej,

W takim układzie spróbuj pobrać bazę zip ze strony Intel’a - albo . Nie mam pojęcia, jaki jest mostek południowy na tej płycie, więc ciężko coś jednoznacznie dopasować. Po ściągnięciu robisz tak, jak pisałem w poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Dimatheus