ICH7 - sterowniki SATA potrzebne podczas instalacji systemu


(system) #1

Witam

Niedługo będzie mnie czekać instalacja Win7 (64 bit). I tutaj mam problem bo zapodziałem sterowniki SATA (potrzebne podczas instalacji systemu). Płyta to Gigabyte EP31. Kurcze dosłownie gdzieś mi wsysło CD gdzie je miałem nagrane. Już od około godziny szukam w google i na stronie Intela i nic. Pamiętam że na forum był podawany link do strony intela gdzie można było je pobrać tylko nie mogę go linka znaleść. Jedyne co znalazłem to: 64-​bit Intel® RST Driver Files for F6 Install. Ale mnie się wydaje ze to nie to. Nie wiecie gdzie takie sterowniki mogę znaleść ?


(Jjoasz) #2

5s. u 'wujka' -> http://ee.giga-byte.com/products/mb/driver/ga-ep31-ds3l_20.html, wystarczy wybrac odpowiednia wersje plyty...

ps. sciagasz sterowniki do chipset'u :roll:


(system) #3

Zobacz że to nie te sterowniki. To są do chipsetu a ja potrzebuję do SATA (podczas instalacji system o nie prosi) inaczej nie wykrywa dysku. Instslacja przerwana.


(Jjoasz) #4

http://search.intel.com/default.aspx?csrc=CSRedirect&q=ich7&c=en-US#csrc=CSRedirect&q=ich7&c=en-US&m=search&categories=72084 problem zidentyfikowac plyte lub chipset?

ps. pierwszy wynik... http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Desktop+Chipsets&ProductProduct=Intel%c2%ae+945+Express+Chipset+Family :roll:


(hevet) #5

Na pewno system prosi o sterowniki? Vista i 7 mają zintegrowane sterowniki SATA, więc nie powinno być problemu podczas instalacji. Spróbuj w razie czego z tymi sterownikami http://downloadcenter.intel.com/downloa ... 1〈=eng


(system) #6

hevet to są te sterowniki. Dzięki za linka. Już zgrałem w bezpieczne miejsce.

Pozdrawiam


(Cedar) #7

w3d , Gigabyte wyprodukował trzy płyty, których cześć symbolu to EP31:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/sock ... t_775.html

i na tej stronie znajduje się komplet sterowników dla tych płyt:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... 3l_20.html

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... 3l_10.html

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... 3l_21.html

Na przyszłość podaj dokładny symbol.

PS. Jestem prawie pewny, że przy instalacji Win 7 nie będą Ci potrzebne te sterowniki, o które pytasz.