Idea MIX

(Siekiera666) #1

w idea mix abonament 19.90 po 2 latach kończy sie umowa. Czy wtedy można wymienić na nowy telefon i czy zostaje stary? jak sie przedłuży umowe? Szukałem na stronie idei ale tam nic nie ma

(Pawel Uszynski87) #2

na stronie nic nie ma... bo raczej nikt się by ne spodziewał (nawet z zarzadu IDEA C.), że ktos będie chciał przedłużyć umowę :diabel:

na bank taniej wyjdzie ci kupić sobuie telefon i jakiegoś prepaida :stuck_out_tongue:

(Magik) #3

Nie wiem jak jest w Idei, ale w Erze jest tak, że jak ci sie kończy umowa, to możesz jej nie przedłużać, albo też możesz kupić w promocji nowy telefon, ale pod warunkiem podpisania kolejnej umowy na jakiś okres (najczęściej następne 2 lata). Oczywiście stary telefon zostaje u ciebie.

Myślę, że Idea działa na podobnych zasadach, ale dla pewności zadzwoń na jakąś infolinię (chyba mają tam coś takiego ?? ) i się zapytaj.

(Pawel Uszynski87) #4

no Idea tak ale tu chodiz o Idea MIX więc może t być na całkie innych warunkach :wink:

(Marus005) #5

Ja mam idea MIX 19,90 i jak ci sie skonczy abonament to napewno jest tak jak w idea normalna, ze poprostu przedluzasz abonament i kupujesz telefon duuuzo taniej!

Ale jak ktos powyzej napisal jak to kupisz to beedziesz zalowal tak jak teraz ja! !!

kupilem nokie 3510i za 120zl dotego trzeba doplacic 61 zl za aktywacje i czyli zostawiasz 181zl i wychodzisz z telefonem! !!

(nokia 3510i)

są rozne

ale te telefony są dosyc i tak drogie i jest ich strasznie malo w mix i są to zazwyczaj jakies prechistoryczne modele! !!

Do tego trzeba dodac, ze minuta rozmowy w sieci kosztuje 1,21zl a poza siecia 2,06zl

a naliczanie sekundowe jest tylko po wyklkupieniu 6zl miesiecznie i dopiero po pierwszej minucie! !!

czyli podsumowywujac idea MIX jest do kitu i lepiej kupic odrazu sobie telefon (nawet w budce z uzywanymi bo ta, sie trafiaja dobre i nieuzywane tez) za np okolo 750zl juz dobry telefonik i se na popa dac i tam teraz tyakie promocje, ze glowa boli ijest prawie darmo i koszty sie zwracaja niz placic co miesiac te 25zl przez 2 lata i kupic drogo tel i miec drogo rozmowy i przez 2 lata byc zmuszonym placic aboament! !!

Naprawde ja ci radze jak chcesz kupic MIX to lepiej tego nierob! !!

(Czr R1) #6

Ja w idei mix mam telefon i sobie naliczanie sekundowe zrobiłem :smiley: wystarczy się przełączyc na jedna idee a co do telefonu to stary zostaje u Ciebie

(Marus005) #7

dobrze ale jak masz mixa to placiles 25zl za przelączenie!! Prawda?

i opisz co tam jest czy oplaca sie to zrobic?

(boczi) #8

A czy po roku można już wymienić, jak się ma MIXa? Chyba nie?

(Siekiera666) #9

panowei tu chodzi o to że mam umowę na 2 lata z siemensem s55za 60 dych i po 2 latach czy moge sobie wziąść 2 telefon w jakiś nirzszych cenach czy cuś?

(Czr R1) #10

No możesz chyba no nie :lol:

(Wiki Yu) #11

Punkroker - z telefonami jest tak jak w normalnej Idei - przy końcu umowy tel jest twój, możesz przedłużyć lub nie jak chcesz. jak bierzesz nowy tel to masz umowe na kolejne dwa lata, jak nie bierzesz fona to masz jak na czas nieokreślony - tzn możesz zawsze przerwać z jakimś okresem wypowiedzenia (masz info w umowie)

a co do Jednej idei - to sie opyla bo 1. jest tańsze 2. sekundowe naliczanie a i te 25 zeta sie zwraca szybko jak sie dzwoni dużo i krótko, i raczej żadko smsuje

(Czr R1) #12

No pewnie że się jedna idea opłaca ja już sobie wysłałem esa żeby mi zmienili i z 15 na 16 będe miał już sie nie mogę doczekać bo bede dużo dzwonił :lol: :x