Idealny kalendarz

(Marcin Naciuk) #1

Witam, piszę ponieważ poszukuję idealnego kalendarza, który będzie można zsynchronizować z kalendarzem mojej dziewczyny(tak, by ona widziała jaki ja mam plan zajęć i odwrotnie). Wiem, wiem w necie jest tego pełno. Jednak pozwolę sobie przybliżyć kilka faktów, które komplikują to wszystko. Ja używam Ubuntu 10.10 ona Windowsa 7 #-o , Ja mam Samsunga S5230 ona Nokii 5310 i sprawa się ma tak, że ja chciałbym zapisywać swoje wydarzenia w swoim kalendarzu i synchronizować je z telefonem i jednocześnie z jej kalendarzem no i odwrotnie. Aha g mail odpada, bo dowiedziałem się, że mojej nie bardzo się widzi 5 skrzynka pocztowa.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie na tym polu? Zna może jakiś dobry program? Będę baaardzo wdzięczny. =D>

(kamil_w) #2

Polecam Rainlendar. Jest on dostępny pod linuksa i windowsa. W wersji Pro można synchronizować kalendarze poprzez gmaila (laska wcale nie musi korzystać z dodatkowej skrzynki pocztowej - wystarczy, że będzie ją miała), pliki kalendarza umieszczone na swoim serwerze itp itd. Ponadto w wersji Pro (jak i darmowej) można zrobić synchronizację wydarzeń za pomocą Dropboxa umieszczając w folderze dropboxa folder z konfiguracją rainlendara.

Problemem może być synchronizacja z telefonami.