Idealny, szybki komunikator - jak powinien wyglądać?

(Respev) #1

No więc tak. Z moim kolegą niebawem zacznę tworzyć komunikator. Nasze założenia są proste, ma być przedewszystkim lekki. Testowany będzie na komputerze dość leciwym, wyposażonym w pentium II 300mhz i 96mb ram. Obsługiwać ma jak na razie tylko sieć gadu-gadu, lecz jeśli będzie działać dość stabilnie, zastanowimy się nad protokołem Tlen. Chciałbym się dowiedzieć, jak wy widzicie taki komunikator, co koniecznie powinien mieć itd. Nie przesadzajcie z opcjami, bo to nie ma być program z wodotryskami. Ma bardzo sprawnie działać na słabych maszynach. Niestety, na razie nie mamy pomysłu co do funkcjonalności, więc zwracam się do Was.

(Oldcrazyster) #2

Bez żadnych nie potrzebnych pierdół, bierzcie wzór z komunikatora AQQ, żaden chyba nie ma tylu intuicyjnych funkcji!!

Życzę powodzenia w tworzeniu komunikatora i czekam na efekty! :slight_smile:

(el polaco) #3

Proste. Powinien wyglądać jak Windows Live Messenger.

(Artrad) #4

Zobacz sobie Konnekta - jego rozwój został wstrzymany ale wielu ludzi nadal go używa ze wzgledu na wiele opcji do ustawienia. Kilka pomysłów znajdziesz w pluginach do niego.

Rzeczy warte uwagi:

• możliwość automatycznego odbierania plików od zaufanych znajomych,

• łatwe zaznaczenie fragmentu ekranu i wysyłanie jako obrazu,

• niewielki rozmiar na ekranie okienka praogramu.

(Pawelrosol) #5

Hmm mialem gdzies swoj projekt graficzny komunikatora. Podobny do ekg obslugujacy style np css, obslugiwany klawiatura tak jak ekg i ew myszka... bez zbednych bajerow.

Jak chetny moge pokazac

(D@widoS) #6

pewnie,pokazuj :slight_smile:

(Kulaa 01) #7

Jogus , ja bym też chętnie zobaczył :slight_smile:

(~MaSTeR~) #8

Miranda IM

http://www.miranda-im.pl/

(Pawelrosol) #9

Musialem od nowa zrobic, tak na szybkiego zeby przestawic mniej wiecej koncepcje. Kolory wszysystkie modyfikowane sterowanie jak w ekg (chodzi o skroty klawiatury) oraz myszka. Litera i przy nicku oznacza opis po najechaniu okienko sie pojawia z opisem ew pod nickiem mozna.

(Lukojek) #10

co? dlaczego? kiedy?

:frowning:

(Respev) #11

Chyba żartujesz. Miranda to niestabilna aplikacja :] Nigdy bym tego nie nazwał ideałem.

@Jogus - to co przedstawiłeś, nie jest zbyt intuicyjne. Opisze kilka naszych (moich i kolegi) koncepcji, które wdrożymy w komunikator:

• Wygląd zależny od themu Windowsowskiego, bazujący wyłącznie na tych samych kolorach co temat systemu (oczywiście będzie można tworzyć swoje skóry)

• Obsługa protokołu Gadu-Gadu

• Brak jakichkolwiek reklam

• Możliwość blokowania osób

• Brak emotikon (potem może się wdroży, ale jak na razie zbędny bajer)

• Program zgodny z systemami Windows 98/Me/2000/XP/2003/Vista

• Obsługa protokołu tlen jako wtyczka, która będzie możliwa do wyboru przy instalacji programu

• Brak zbędnych bajerów takich jak bramka sms czy np. rozmowy audio/video. Oczywiście użytkownicy będą mogli napisać wtyczkę, która będzie to umożliwiała

• Sprawdzanie ostatnio używanego IP przez wszystkie kontakty, a następnie zapisywanie go do bazy. Gdy jakiś kontakt "zrobi" się niedostępny, wywołując konkretną funkcję, komunikator zacznie pingowac IP wybranej przez nas osoby i sprawdzać, czy jej komputer podłączony jest do sieci. Jeśli tak, istnieją duże szanse, że ma włączony komunikator.

Wg. mnie dwie pierwsze opcje które wymieniłeś, są zbędne.

PS. Myślę, że prace nad komunikatorem ruszą za dwa tygodnie.

Oj, już chyba rok minął od tamtego czasu :frowning:

(Oldcrazyster) #12

Hej, odświeżam :slight_smile: Jak postęp w pracy? Kto wie, może nawet zacznę korzystać z Waszego komunikatora?? :smiley:

(VPN) #13

Taki będzie AQQ w wersji 2.0, który powinien ukazać się w wersji stabilnej pod koniec tego roku.

Bo Gadu-Gadu nigdy taki nie będzie.

(matiit) #14

Dla mnie takim komunikatorem jest ekg(2) i PSI (ma GUI :slight_smile: )

Nie wiem jak z wersjami dla win ale na linuksa są super.

(Kubakuderski) #15

aqq 2,0 jest...lepszego nigdy nie zrobicie ;]

(VPN) #16

Jeszcze nie jest. Ale będzie :slight_smile:

(Kubakuderski) #17

ale beta jest

(VPN) #18

Ale beta jest... nie do polecania tylko do testowania przez doświadczonych betatesterów. Poza tym nie ma jeszcze wielu funkcji znanych z wcześniejszej wersji i może działać niestabilnie.

Program się poleca dopiero w wersji stabilnej, czyli odpowiedniej dla przeciętnego użytkownika.

(Kubakuderski) #19

ja ja mam i dziala stavilnie.....tan jakbym nie wiedzial ze to beta to bym sie nie saknal

(Oldcrazyster) #20

Ja się zgadzam w zupełności!! AQQ rulezz! :wink:

Kiedy będą ta jakieś wersje alpha waszego komunikatora?? :smiley: :smiley: