IE, Firefox - nie może ściągnąć pliku .exe

Witam Wszystkich

Ostatnio zachciało mi się pograć w pokera przez neta, jest tylko jeden problem. Ani IE, ani firefox nie może pobrać pliku… dla przykładu PokerSetup.exe. Wyświetla się komunikat

Plik … PokerSetup.exe.part nie może zostać zapisany, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego.

Należy spróbować później lub skontaktować się z administratorem serwera.

Inny komunikat był tego typu, żeby zapisać ten plik w innej lokalizacji co jak się udało to robiłem, ale i tak nie ściągał się.

Problem tyczy się nie tylko pokera na expekt, ale również na titanium, victor chandler.

Jedyny jaki mi się udało ściągnąć to z bah, ale tam jest cały plik z całą instalacją. Zabiera jakieś 4mb. Zupełnie inna sprawa, bo z tych stron ściąga się plik przez, który instaluje się reszta z internetu.

Szukałem już odpowiedzi na ten problem, ale albo temat nie było kontynuowany, albo rozwiązanie było… zeskanuj dysk… co zresztą zrobiłem wiedząc, że to g… da.

:slight_smile:

Pozdrawiam

Czyli ten plik jest, a jednak go nie ma, albo nie masz do niego dostępu.

A próbowałeś Operą?

Tak, właśnie przed chwilą spróbowałem Operą, komunikat się nie pojawia, ale plik również. Jest kasowany natychmiast, bo widzę jak sam znika z pulpitu.

Może to sprawka noda32, jest tak, że jak jest włączony to wypala mi ze 3 komunikaty o tym, że ten plik jest niebezpieczny. Klikam, że jest bezpieczny, zakończ i podobnie się dzieje.

Jakieś pomysły?

Spróbuj z wyłączonym całkowicie NODem. Dość często antywirusy przy takich pokerowych stronach i grach wariują i ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

Ale już napisałem, że wyłączałem noda. Chociaż nie, chyba nie pisałem.-.- Jedyne co pozostaje to w menadżerze zadań nod32krn.exe, którego nie mogę zakończyć, bo znowu się pojawia.

Więc wejdź Start->Uruchom->msconfig->Zakładka Uruchamianie i tam odznacz noda->Uruchom ponownie kompa i spróbuj.

Heh, może Cię zaskoczę, ale to już też przyszło mi do głowy. Zostaje proces nadal, ale nod nie uruchamia się na starcie.

Więc może inaczej.Zakładka Usługi i tam wyłącz wszystko co związane z ESET, reset i sprawdź.

Okej teraz się ściągnęło. Tego mi brakowało, już miałem wykasować noda i zobaczyć czy wtedy będzie się powtarzał ten problem, ale już nie muszę tego robić. Dzięki za pomoc.

Teraz działa normalnie, ale w czym może być problem? Da się to obejść to w nodzie? Mogę wgrać co trzeba a potem uruchomić noda, ale wole wiedzieć o co chodzi.

Pozdrawiam

Możliwe że po prostu fałszywie widzi jakieś niebezpieczeństwo w pliku .exe pobieranym przez Ciebie, bądź w serwisie z którego takowy plik pobierasz.

Na wszelki wypadek możesz zajrzeć jeszcze tutaj.

Poczytaj