IE7 - ustawienia

Wreszcie zaktualizowałam Internet Eksplorera do siódemki i od razu zaczęły się trudności. Doszłam do wniosku, że nie będę wyważać otwartych drzwi, tylko spytam: Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak przesunąć pasek adresu na prawą stronę ?(przyzwyczaiłam się do tej pozycji i teraz ciągle sięgam myszą nie tam, gdzie trzeba :frowning: ). Czy w ogóle da się jakoś przemodelować interfejs IE7, żeby był podobny do starego? I jeszcze: co zrobić, żeby nowe karty otwierały się na wybranej przeze mnie stronie głównej, a nie na pustej? (próbowałam w narzędzia-> opcje internetowe-> ogólne , ale nie pomogło).

Z góry dziękuję.

Jezu… Po co ci najgorsza przeglądarka na świecie? Zainstaluj sobie Firefoxa albo Opere, bo IE niezależnie od wersji to kosmiczne nieporozumienie.

Właśnie doszłam do tego samego wniosku. Rzecz w tym, ze zanim przestawię się na FF, trochę potrwa, bo IE używam od dawna, więc na razie chciałabym mieć dwie przeglądarki, na wypadek, gdybym potrzebowała zrobić coś szybko, tak, że pytania pozostają aktualne.

A tak w ogóle, to IE7 miał być lepszy…

Od czego? Przeglądarki w trybie tekstowym? Firefox z pluginem NoScript albo dobrze skonfigurowana Opera. Na jedno wychodzi. Po prostu zacznij ich używać, są równie proste w obsłudze, szybsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze. I jeśli chcesz Firefoxa to jednak w wersji 2.xx, v3 cos nie zawsze dobrze działa mimo wszystko.

Jeżeli chodzi o twoje pytania, poszukaj w pomocy do programu, wbrew pozorom bardzo wiele można tam znaleść :slight_smile:

Pomoc już przeszukałam, bezskutecznie, ale dziękuję za radę co do wersji FF. Mógłbyś mi polecić jeszcze jakieś wtyczki?

jest ich mnóstwo, zależy czego potrzebujesz, wejdź na dodatki i poszukaj tych dla siebie :slight_smile:

Adblock Plus

Adblock Plus: Element Hiding Helper

DownThemAll

FasterFox

Finjan Secure Browsing

Flashblock

FoxTor

MinimizeToTray

NoScript

PDF Download

ProCon

ReloadEvery

ShowIP

To nie są wtyczki, tylko rozszerzenia!

Jeszcze Past and Go 2 :wink:

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: . Przesiadam się na Firefoksa. Dzięki Wam nie będę startować na oślep.

I już tylko z oślego uporu spytam: może jednak ktoś wie, jak ustawić w IE7 otwieranie nowych kart na wybranej stronie? Okropnie nie lubię nierozwiązanych zagadek…

magdalena1999 ,

Sposób otwierania stron na kartach możesz dostosować poprzez: Narzędzia -> Opcje internetowe, następnie na zakładce ogólne w sekcji karty klikasz przycisk ustawienia.

Rokko, dzięki, ale, jak pisałam na początku, to nie działa. Zaznaczyłam “otwórz stronę główną dla nowych kart zamiast pustej strony”, zrestartowałam program, potem system (tak się uparłam), i dalej otwierają mi się puste strony. Albo trzeba zrobić coś jeszcze - nie wiem gdzie - albo jakiś pakiet przepadł przy ściąganiu aktualizacji i coś się nie doinstalowało - ale chyba system by to wykrył? Cały problem w tym, że nie wiem, o co chodzi.

Z wyrazami wdzięczności

magdalena1999 , jeśli chcesz korzystać z IE7 (ja korzystam i nie narzekam) pobierz IE7pro.

Dodatek ten pozwoli Ci otwierać odnośniki i linki w nowych kartach, pozwala wysyłać zakładki na serwer, pobierać filmy z YouTube, sprawdzać pisownię, blokować reklamy i wiele wiele więcej.

Aby nowe karty otwierały się ze stroną główną spróbuj może tak: Narzędzia -> Opcje internetowe -> Ustawienia (Karty) i zaznacz tam “Otwórz stronę główną dla nowych kart zamiast pustej strony” i odznacz"Otwórz tylko pierwszą stronę główną podczas…" :wink:

Phenom , daruj sobie propozycje ze zmianą przeglądarki, bo nie tego dotyczy temat topicu.

Pakeroso, dziękuję za IE7pro, w jakiś sposób udało mi się nie natknąć na niego do tej pory, a ma parę sympatycznych funkcji. Muszę poznać całość, bo na razie przejrzałam tylko połowę tutoriali :wink: , jest tego trochę. Bardzo podoba mi się Crash Recovery, za to chciałabym wyłączyć sprawdzanie pisowni.

Opcję “Otwórz tylko pierwszą stronę główną podczas uruchamiania…” miałam cały czas odznaczoną, więc to nie to, nie działa też ustawianie stron startowych w IE7pro. Postanowiłam odinstalować IE i zainstalować na nowo, może jakiś plik jest uszkodzony i stąd całe zamieszanie. Jeżeli się uda, napiszę (jeżeli nie, pewnie też :wink: ).

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 14:45 został dopisany post przez magdalena1999

I po wszystkim! Trochę to potrwało, bo musiałam całkowicie odinstalować Internet Eksplorera i IE7pro, a potem zainstalować z powrotem, próby naprawienia, a póżniej przeinstalowania tylko IE nie dawały efektów.

Mam teraz IE7, nie zaktualizowanego IE6, może to robi jakąś różnicę, a może rzeczywiście był uszkodzony któryś z plików, ale teraz wszystkie ustawienia strony głównej, kart i wyszukiwania wchodzą bezproblemowo. Miłą stroną sytuacji jest to, że nie wyparowały mi Ulubione ani Historia (z taką moźliwością się liczyłam), ktoś w Microsofcie naprawdę przemyślał, co robi, prawie polubiłam tą firmę :wink: .

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli.

A Firefoksa i tak zainstaluję :wink: :-D.