IE8 gdzie jest cacheowana piosenka?


(słabeusz) #1

Kiedy odsłuchuje się piosnkę na wrzucie to powinna się zbuforować na temporary internet files ale jej nie ma. Gdzie ona może być?


(Jacek Bydgoszcz) #2

Nigdzie, kiedyś tak było teraz już nie.


(Tomek Matz) #3

Cały czas tak jest. Dzięki temu można przeglądać strony w trybie offline.

Dobra, a teraz do autora tematu ... Najprościej robić to o czym mówisz z poziomu firefoxa. Tu masz opis step by step jak to zrobić (działa na każdym Windowsie od XP w górę) http://forum.dobreprogramy.pl/program-pobierania-filmow-t402243.html#p2579257

A jeśli chodzi o Internet Explorer 8 ... tu niestety trzeba się już trochę napocić :stuck_out_tongue: Poniższy opis zrobiłem dla Windows 7 (na Vista pewno będzie podobnie). Nie wiem jak to będzie dla XP i nie mam teraz możliwości sprawdzenia (mogę zerknąć jutro jeśli będzie taka potrzeba).

  1. W IE8 wybierasz Narzędzia -> Opcje internetowe -> Karta Zabezpieczenia -> Zaznaczasz Zaufane Witryny -> Klikasz przycisk Witryny -> Dodajesz taki URL: https://wrzuta.pl i zatwierdzasz zmiany.

  2. Otwierasz link na wrzucie, np. http://w777.wrzuta.pl/audio/3x8JrXkcu7E/sick_puppies_-_you_re_going_down

  3. Czekasz, aż piosenka cała się zbuforuje

  4. Otwierasz Windows Explorer i przechodzisz pod taki adres C:\Users\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Low\Content.IE5 -> To jest właśnie folder Cache dla IE8

  5. W opcjach folderów ustawiasz:

a) Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

b) Odznaczasz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)

  1. Zobaczysz kilka plików i folderów, w jednym z nich będzie Twoje mp3