Iinstalacaja windows 7 bez DVD


#1

Witam . Nie mam napędu dvd w komputerze mogę ,jakoś inaczej zainstalować windows 7 ?


(Mrylec) #2

Taak, jeżeli masz do na komputerze to pewnie masz go w formacie obrazu DVD. Zamontuj ten obraz w Daemon Tools i uruchom instalacje... Ale wcześniej najlepiej przygotuj sobie czystą partycje NTSF lub bez systemu plików, bo podczas instalacji nie będziesz miał wyboru podzielenia którejś z wcześniejszych...


(Miszkurka2000) #3

Użycie dysku USB do instalowania systemu Windows 7 – nawet na komputerze przenośnym

Umieszczenie instalacji systemu Windows 7 na miniaturowym dysku USB ma kilka zalet – niewielki dysk USB jest znacznie wygodniejszy do przenoszenia, niż dysk DVD, instalacja systemu operacyjnego trwa znacznie krócej i dysk USB może być używany do instalowania systemu Windows 7 na komputerach, które nie mają napędu DVD, takich jak niektóre komputery przenośne.

W rzeczywistości system Windows 7 może być nawet instalowany na komputerach przenośnych, które mają dość skromne wyposażenie sprzętowe.

Dennis Chung (IT Pro Evangelist w firmie Microsoft) niedawno zaprezentował wideo demonstrujące, jak prosto można przygotować dysk i używać go do instalowania systemu Windows 7.

Poniżej przestawiono krótki przegląd tego procesu:•

Po pierwsze potrzebne jest narzędzie DiskPart w systemie, który będzie używany do przygotowania miniaturowego dysku. Jest to darmowe narzędzie partycjonowania dysku, które prawdopodobnie już jest zainstalowane w używanym systemie Windows. Jeśli nie, narzędzie DiskPart można pobrać ze stron Microsoft.

Uruchomić narzędzie DiskPart, wpisując diskpart w menu Start.

Uruchomić polecenie list disk, aby sprawdzić stan dysku.

Uruchomić polecenie select disk 1, gdzie „1" jest liczbą, która rzeczywiście odpowiada dyskowi USB.

Uruchomić polecenie clean.

Po wyczyszczeniu dysku miniaturowego uruchomić polecenie create partition primary.

Aktywować partycję wpisując polecenie active

Następnie trzeba skonfigurować system plików za pomocą formatu Fat32, uruchamiając polecenie format fs=fat32 quick (opcja quick specyfikuje, że wykonywany będzie szybki format, co przyspiesza proces).

Wprowadzić polecenie assign, nadając dyskowi USB literę, co ułatwia uzyskiwanie dostępu w programie Windows Explorer

Następnie należy skopiować wszystko z instalacyjnego dysku DVD systemu Windows 7 do dysku USB (na przykład poprzez proste przeciągnięcie i upuszczenie).

Teraz należy umieścić dysk miniaturowy w komputerze, na którym ma być zainstalowany system Windows 7, i przeprowadzić rozruch tego komputera. Przebieg instalacji jest typowy, ale proces trwa krócej.


#4

Ok dzięki za pomoc