Iiyama ProLite E2207WS - rozdzielczość

Witam

Niedawno zakupiłem monitor iiyama ProLite E2207WS. Rozdzielczość dla tego monitora to 1680x1050 i tu pojawia się problem. Gdy próbuję ustawic tą rozdzielczość znika obraz i pojawia się komunikat:

Out Of Range

H.Freguency 83,7KHz

V.Frequency 60,0Hz

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie bo nie wiem co zrobić by włączyć rozdzielczość zalecaną dla tego monitora…

Ustaw odświeżanie na 75Hz (V.Frequency).

Przy rozdzielczości 1680x1050 mam w opcjach monitora możliwość ustawienia tylko 60KHz…

Może 100Hz od razu? Co ma sobie chłopak żałować… Mam podobny monitor i ustawiłem 60Hz. Tylko tak działa. Czasami da się też ustawić 59Hz (w grach), ale obraz wygląda wtedy jak kupa.

No i dobrze. Zostaw tak jak jest. Nic już nie wykombinujesz. Ewetualnie zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej. Podaj też jaką masz, bo może Twoja karta takiej rozidzelczości nie uciągnie.

Instalowałem już najnowsze sterowniki grafiki bo w starszych w ogóle nie było możliwości wybrania takiej rozdzielczości.

Mam kartę: mobile intel ® 965 express chipset family…

Ten monitor bezproblemowo pracuje w 75Hz. Informacja z pierwszej ręki.

Wręcz przeciwnie, można sporo pokombinować. Problem jest karta graficzna, która nie daje sobie rady z niektórymi monitorami pracującymi w natywnej rozdzielczości 1680x1050 i 1440x900. Nowe stery raczej nie pomogą. Intel opracował jakiś czas temu specjalny sterownik by zaradzić temu problemowi. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo niektóre monitory mają problemy ze wzbudzeniem ekranu. (zwykle trwa to dłużej niż zwykle, a w skrajnych przypadkach monitor nie włącza się za pierwszym razem)

Myślę, że warto spróbować. Tu masz link dla 965 Express:

http://www.intel.com/support/graphics/sb/cs-029955.htm

Daj znać czy pomogło.

Niestety dalej to samo…

Tak tylko spytam dla pewności… Trzymałeś się procedury poprawnego usuwania i instalowania sterowników? Tryb awaryjny, czyszczenie pozostałości itd…

Tylko raz spotkałem się wcześniej z tym problemem i te sterowniki pomogły. A próbowałeś podłączyć monitor do innego komputera i sprawdzić czy działa na interesujących cię ustawieniach?