Ikona "kosz" cały czas taka sama

a dzisiaj mam następujący problem

czy mam kosz pusty czy pełny to ikona kosza jest taka sama

kosz pusty

kosz pełny

próbowałem już TweakUI ale nie pomogło…

Pomożecie?

Spróbuj tak: wejdź we właściwości ekranu, wybierz zakładkę “pulpit” następnie kliknij w przycisk “dostosuj pulpit” tam dla ikon kosza (pustego i pełnego) przywróć ikony domyślne.

niestety nie pomogło…

To może inaczej:

Spróbuj na chwilę ustawić głębię kolorów na 16-bitów i zatwierdź przyciskiem “Zastosuj”, następnie zmień głębię kolorów z powrotem na 32-bity i “Zastosuj” zmiany. To powinno przebudować cache ikon.

Jeżeli nie pomoże, to w folderze _C:\Documents and settings\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji_ ręcznie usuń plik iconcache.db. Plik jest ukryty więc musisz pokazać pliki ukryte lub systemowe (w opcjach folderów) aby go zobaczyć. Po usunięciu tego pliku uruchom ponownie komputer gdy się uruchomi, to wykonaj raz jeszcze zmianę głębi kolorów tak jak opisywałem na początku posta (zapobiegnie to wyświetlaniu ikon w nieprawidłowych kolorach po usunięciu cache’u ikon).

Daj znać czy pomogło.

PPM na pulpicie -> Personalizuj -> Zmień ikony pulpitu -> klikasz na Kosz (pełny) i… -> Przywróć domyślną

To samo wykonaj dla ikonki Kosz (pusty).

Dla XP

PPM na pulpicie -> właściwości -> Pulpit -> przycisk dostosuj…

ni jedno, ni drugie… :-k

W takim razie, to prawdopodobnie problem z odświeżaniem ikon. Może jest wyłączone, rzuć okiem TUTAJ na poradę numer 157. Kliknij prawnym na nazwę porady i wybierz “zapisz jako”, zapisz do pliku z rozszerzeniem reg, po zapisaniu uruchom. To powinno przywrócić odświeżanie ikon w Windows XP.

Znalazłem jeszcze podobny temat na tym forum, jednak nie wiem jakiego systemu się on tyczy.

Nic innego nie przychodzi mi na myśl.

jeszcze o tym iconcache.db. w moich ustawieniach go nie ma ale i innym(bo mam 3 konta)

Może je tez usunąć?

apdjs , a co z tym ?

też nie dało rady

Ale jak często bywa w takich przypadkach najprostrze rozwiązanie przychodzi do głowy najpóźniej

Przywracanie systemu pomogło

Dzieki chłopaki

i stosunkowo miłej nocy =D>

Dziwne, powinien być w tym katalogu dla każdego użytkownika. W ogóle nie było tego pliku czy nie pojawił się po usunięciu? Nie usuwaj tego pliku dla pozostałych kont, nie ma sensu skoro problem tam nie występuje.

Co prawda usunięcie tego pliku nie wpłynie negatywnie na działanie systemu, wręcz wskazane jest usuwanie go raz na jakiś czas. U mnie nowo utworzony plik potrafi zajmować nawet 5 MB mniej niż wcześniej usunięty. Jest to dużo zaważywszy na to, że maksymalny rozmiar cache’u ikon jest ograniczony i plik nie może rozrastać się powyżej tego rozmiaru. Jednak jeżeli na kontach innych użytkowników nie występują problemy z ikonami, to nie ma sensu usuwanie tych plików.

Jeżeli nie masz tego pliku, zmień głębię kolorów na 16-bitów zastosuj, a następnie zmień na 32-bity i zastosuj. W wyniku tego działania plik powinien się pojawić, oczywiście głębię kolorów zmieniasz na tym koncie, dla którego brakuje tego pliku.

rokko w pierwszym swoim poście podałem ten sposób, niestety autor tematu napisał, że to nie pomogło :? .

Można jeszcze ewentualnie ręcznie zmienić ikonę na domyślną, jednak wybierając ją z odpowiedniego pliku DLL. Miałem taki sam problem po zainstalowaniu SP3 na już dość długo używanym Windowsie XP. Jednak u mnie usunięcie cache’u ikon pomogło :|.

Przepraszam nie zauważyłem, najważniejsze, że autor tematu pomyślnie rozwiązał swój problem.

I tu wychodzi, że najwyższy czas iść spać. Człowiek to nie maszyna spać musi.

Dobranoc

jak widzisz nie mam takiego pliku

KLIK