Ikona w menu kontekstowym

Jak dodać ikonę do menu kontekstowego jak na screenie niżej dla dowolnej pozycji? Jasna sprawa, że odpowiednim ciągiem. Próbowałem sposobem do Win 7, ale nie działa. Nie chce mi się przebijać przez rejestr i szukać tego dla np. Winrara, bo za dużo tych kluczy jest. Może ktoś wie?

1_online.jpg

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie musisz mnie od razu traktować jak zielonego. Pisałem o dowolnej pozycji, chodzi mi konkretnie o Photoshopa. Zrobiłem sobie ten skrót i chce dodać do niego ikonkę. W opcjach Photoshopa nie ma takiej możliwości. Myślałem na początku, by poszukać klucz z Winrara w rejestrze, ale za dużo jest pozycji i zwyczajnie mi się nie chce.

I dlatego nam ma się zachcieć. Masz wysokie mniemanie o sobie. :mrgreen:

Ależ ja Cię nie proszę o pomoc. Napisałem tu, bo może ktoś wie o jaką wartość ciągu\klucz mi chodzi. Jak na razie się na to nie natknąłem, przynajmniej nie działa.

Chyba zniechęcę cie jeszcze bardziej :slight_smile:

tak właściwie, to możesz zapomnieć o sprawie, niestety. Ikonki w menu kontekstowym Eksporatora, to że dane pozycje są w kaskadzie bądź nie realizowane jest przez tzw ContextMenuHandler. I jeśli nie jesteś programistą, który będzie potrafił napisać odpowiednią dllkę (na przykładzie Winrara -> C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll, to wiesz, co możesz zrobić…? Zapomnieć. :slight_smile:

No lekka lipa. Dzięki za konkrety.

Właściwie to wszystko już masz na tacy, wystarczy tylko jeść w odpowiedniej kolejności:

  1. [*:1d7jmydy]Zainstalować (jeżeli nie jest zainstalowany) WinRAR.