Ikonka Avasta

(Kyrneh1) #1

Od pewnego czasu,podczas uruchamiania kompa,ikonka Avasta obracała się w okół własnej osi,czyli skanowała.Teraz stoi w miejscu.Czy to znaczy,że nie skanuje? Gdy wchodziłem na jakąkolwiek stronę obracała się.Jak sprawić by znowu obracała się?

(Dimatheus) #2

Witaj,

Na Twoim miejscu nie stresowałbym się faktem, że ikonka się nie obraca... Nie wiem od czego to zależy, ale czasami się ona obraca, a czasami nie - szukałem na stronach producenta informacji na ten temat i nic nie znalazłem. Oczywiście fakt, że ikona się nie obraca nie oznacza, że Avast nie pracuje - jak to sprawdzić ?? Wystarczy w Avast'cie wybrać "Skaner Dostępowy Avast" i w ustawieniach "Ochrony Standardowej" lub/oraz "Ochrony WWW" wybrać "Dostosuj" i w zakładce "Zaawansowane" zaznaczyć opcję "Pokaż szczegółowe dane o wykonywanej operacji". Po tym w dole ekranu będą pokazywać się szczegółowe informacje dotyczące przeskanowanych plików na dysku lub wczytywanych przez przeglądarkę internetową, jako dowód ciągłej pracy skanerów Avasta... By wyłączyć wystarczy odznaczyć zaznaczone przedtem opcje...

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Danielm86) #3

ustawienia>wygląd>sprawdź czy zaznaczone Animacja ikony podczas skanowania.

Avast non stop coś skanuje gdy masz zaznaczone skanowanie wszystkich plików.

(Kyrneh1) #4

Serdecznie dziękuję,Twoje wskazówki były cenne.Zrobiłem tak jak napisałeś,i teraz jest OK.Zapamiętam to sobie na przyszłość.Jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam.