Ikonka programu na białej kopercie. Jak to zmienić?


(Marcin Sz1998) #1

Hej. Otóż ten problem pojawił się praktycznie u każdego kto majsterkował z otwieraniem różnych plików za pomocą innych programów.

Mój problem to ta ikonka pliku .js: http://screenshooter.net/7014748/gymbatt . Ten plik powinien mieć ikonkę programu Geany, ma ikonkę ale na białej kopercie, co strasznie źle wygląda.

Jak wygląda: http://screenshooter.net/7014748/gymbatt

Jak powinno wyglądać: http://screenshooter.net/7014748/blcsbtd

Ja to chyba zrobiłem w taki sposób: PPM -> Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny... -> Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików (PTASZEK) i to się jakoś zmieniło :|. Jest na to jakiś sposób?

To samo jest jak dam np. WordPad - http://screenshooter.net/7014748/sdfdmqg

Firefox - http://screenshooter.net/7014748/hjpbytx

To strasznie źle wygląda. Proszę o pomoc.


(manieKMP) #2

Chyba najprościej będzie użyć do tego programiku FileTypesMan (na prawie samym dole są linki do pobrania programu: 1-szy dla 32bit, 2-gi dla 64bit, 3-ci dla 98/ME).

A na tej stronie tutek zmiany ikon powyższym programem oraz jak tego dokonać ręcznie, przez rejestr.


(Marcin Sz1998) #3

Nie ma po polsku:<?


(manieKMP) #4

Jest, na samym dole strony masz tabelę z listą plików językowych. Jest tam również język polski. Tak więc pobierasz program odpowiedni dla Twojego systemu, wypakowujesz go do utworzonego katalogu (np. o nazwie "filetypesman"). Pobierasz plik językowy (w tabeli klikasz na "Polish") i wypakowujesz go do tego samego katalogu, w którym znajduje się program. Po tym uruchamiasz program, który powinien się "zgłosić" w j.polskim.


(Marcin Sz1998) #5

Chodziło mi o poradnik regedit po polsku. No dobra dzięki, wypróbuję.

//EDIT

Dzięki za programik, bardzo łatwy w obsłudze :). Udało się :slight_smile: