Ikonki programów z płyt

Mam problem

Otórz jak włoże do napędu płytkę z programem Norton Ghost to ikonka płytki jest inna z innej płytki konfiguracyjnej D-Link’a

Dlaczego tak się dzieje? Prosze o pomoc!

beztytuuyl8.jpg

Bo Norton Ghost i D-Link mają inne ikonki !? :shock:

Skąd Wy się dzieci neo i chorego systemu bierzecie?

Aż mi ręce opadają, ale wytłumaczę. Niemal każda płyta ma coś takiego jak autorun.inf. W tym pliku zawarte są m.in. informacje dla systemu jaki plik ma zostać uruchomiony automatycznie z płyty oraz jaka ikonka ma zostać wyświetlona przy literze dysku. Niektóre płyty nie posiadają ikonek, więc pokazywana jest standardowa a jeśli ma - pokazuje ikonę właściwą dla producenta / wydawcy płyty. Geeezz…

No ok! Ale ikonka Ghosta jest inna! A pokazuje się od innego programu D-link tak jak na screenie! Jak zrobić żeby była normalna z Ghosta ikona

Ahhhh… o to Ci chodzi. Trzeba było sprecyzować dokładniej bo się w tych Twoich wyjaśnieniach zagmatwałam. A na płycie Ghosta jest jakaś ikona? Być może coś z nią nie tak (np. nie może jej odczytać przez zarysowanie płyty) lub nie potrafi się dopasować do Twoich ustawień co do wielkości wyświetlanych ikon / kolorów. A próbowałeś odświeżyć ekran dysków? Dzieje się tak ze wszystkim czy tylko Ghost’em?

Tak właściwie to jest to mały problem. Po co pokazywanie ikonki płyty, którą wsadza się raz na ruski rok, ważne że działa :stuck_out_tongue:

jak na razie to jest problem z wyświetlaniem prawidłowej ikonki Ghosta i jak włożyłem płytę z zainstalowniem sterownika do drukarki HP to jak potem włozyłem płytkę z Office’m 2007 to zamiast ikonki z offic’a to była ikonka z HP

Spróbuj Tweak UI i opcji ‘Rebuild Icons’

skasuj plik C:\Documents and Settings\Twój profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\IconCache.db

to nic nie daje