Ikony dysków przyjeły postac "brak ikony"

Witam!

Próbuję uporać się z ikonami które wyglądają tak => http://zapodaj.net/463108c5caf0.jpg.html. Prawdopodobnie jest to wynik użycia ComboFix jakiś czas temu… Próbowałem zmianę ikon programami typu TuneUp ale nie zdziałały wiele. Jakieś sugestie?

Pobierz i uruchom to: http://www.tweaking.com/content/page/repair_icons.html lub stąd: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Re … d7249.html

Nie pomogło. Po “fixie” zresetowałem komputer.

marcino1104 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Czy nikt nie ma pomysłu jak przywrócić oryginalne ikony? Próbowałem zmiany ścieżek dostępu do ikon w rejestrze, nie pomogło…

Jedynym pomysłem, jaki mi przychodzi go głowy, to: procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html o ile oczywiście masz płytę instalacyjną i napęd w komputerze. Dane nie zostaną naruszone, aczkolwiek sposób nie jest zawsze skuteczny, szczególnie przy znacznym uszkodzeniu rejestru Windows’a.

Menu Start-> wpisz CMD-> wynik wyszukiwania kliknij prawym myszy i wybierz opcję “Uruchom jak Admin” -> w okno wiersza poleceń wpisz sfc /scannow -> poczekaj na zakończenie skanowania-> wykonaj monit o restart-> daj znać.

Nie pomogło…

Dziwne…

Zrób teraz tak, w opcjach folderów ustaw pokazywanie plików ukrytych i udaj się do tej lokalizacji C:\Users\Twoja nazwa Użytkownika\AppData\Local _> znajdziesz tam plik IconCache.db

(może być opisany tylko jako IconCache)-> skasuj go -> restart.

Choć po prawdzie sfc /scannow powinno przywrócić wszystkie pliki systemowe do pierwotnej wersji, jednak spróbuj skasować ten plik.

Zapisujesz w pliku Rebuild_Icon_Cache.bat kod:

@echo off

cls

echo The Explorer process must be killed to delete the Icon DB. 

echo Please SAVE ALL OPEN WORK FIRST

pause

taskkill /IM explorer.exe /F 

echo Attempting to delete Icon DB...

If exist %userprofile%\AppData\Local\IconCache.db goto delID

echo Previous Icon DB not found...trying to build a new one

goto :main


:delID

cd /d %userprofile%\AppData\Local

del IconCache.db /a

pause

echo Icon DB successfully deleted

goto main


:main

echo Windows 7 must be restarted to rebuild the Icon DB. 

echo Restart now? (Y/N):

set /p choice=

If %choice% == y goto end

echo Shutdown aborted...please close this window

explorer.exe


:end

shutdown /r /t 0

exit

Klikasz prawym przyciskiem myszki na plik Rebuild_Icon_Cache.bat i wybierasz opcję uruchom jako administrator.

Zatwierdzasz kreatora. System uruchomi się ponownie. Sprawdź czy ikony są OK.

Usuwałem już ten plik wcześniej, nie pomogło. A .bat który podałeś chyba tylko go usuwa prawda?

marcino1104

Aby skutecznie usunąć plik IconCache.db należy wcześniej wyłączyć proces explorer.exe , następnie usunąć fizycznie plik i uruchomić ponownie system. Ten skrypt robi to automatycznie. Ręczne usunięcie pliku IconCache.db z poziomu Windows Explorer nie jest skuteczne.

Możesz to rozwinąć, bo sama Picasso doradzała samo skasowanie IconCache.db, bez zatrzymywania explorer.exe, w sumie nie widzę powodu dla takiego postępowania…

@Autor, Czy po skasowaniu plik został odbudowany czy go tam nie ma? Tylko mam cały czas nadzieję ze skasowałeś go ponownie po wykonaniu sfc /scannow?

Kolejna sprawa, czy to są jedyne ikony, które się nie wyświetlają?

semtex

Skrypt bat jest autorstwa jednego z użytkowników forum sevenforums.com.

Z własnego doświadczenia z Windows 7 wiem, że manualne usunięcie pliku IconCache.db z poziomu explorer.exe nie zdaje egzaminu. Dopiero skrypt bat robi to poprawnie.

Tak, usuwałem ten plik po sfc /scannow, z poziomu live CD także z wyłączonym explorer.exe. Zrobiłem ponownie sfc /scannow i uruchomiłem bat, po restarcie plik nie został odbudowany. Problem jest jedynie z ikonami dysków.

Aby odbudować IconCache.db zrób tak: Klik na pulpicie prawym myszy-> Zmień rozdzielczość -> ustawienia zaawansowane-> karta “Monitor” -> zmień głębię kolorów na 16bit- następnie zmień na 32bit-> Zastosuj+OK-> możesz zrobić restart->plik powinien zostać utworzony na nowo.

Plik odbudowało to prawda, ale chyba nie w nim tkwi problem… A co myślicie nad podmiana shell.dll ? To w nim chyba zawarte jest większość ikon.

Nie w shell.dll, tylko w imageres.dll, możesz spróbować.

EDIT. Możesz otworzyć Swój imageres.dll w np. restorator 2007 trial i sprawdzić czy są ikony z nr:

32-> Data drive

36->System drive

37->CD/DVD drive

ikony_png_300x300_q85.jpg

Jest ikonka lecz nie z windows 7 ale pewnie jakaś zmieniona przy próbach jej odzyskania.

Obrazek

Twoja jest prawidłowa :wink: Moja jest zmieniona , czyli w imageres.dll wygląda na wszystko OK, być może masz coś namieszane w rejestrze ze ścieżka do tych ikon, właśnie.

Sprawdź ścieżki w rejestrze, metoda druga w tutorialu: Klik

BTW> Być może lepiej spróbować migrować na nowe konto w systemie (domyślam się że masz “Admina”), utwórz nowe konto, sprawdź czy wszystko gra, przenieś Swoje pliki itd, jeżeli stwierdzisz że wszystko gra to usuniesz stare konto…