Ikony na pulpicie

WITAM! MAM WIELKI PROBLEM,

PRAWIE WSZYSTKIE IKONY I SKRÓTY NA PULPICIE POJAWIŁY SIĘ W JEDNYM PROGRAMIE. USUNĄŁEM JUŻ PLIK ICONCACHE.DB, ZMIENIŁEM TRYB Z 32 NA 16 BIT, WSZYSTKO ZRESTARTOWAŁEM ALE NIC NIE POSKUTKOWAŁO. IKONY POZOSTAŁY TAKIE SAME.NADAL OTWIERAJĄ SIĘ W JEDNYM PROGRAMIE. PRZYWRACANIE SYSTEMU TEŻ NIC NIE DAŁO. CO ZROBIC??? HELP! !!

Uruchom program, który przywłaszczył sobie skojarzenia plików ikon i poszukaj w nim opcji dopwidzialnej właśnie za skojarzone typy plików (files associations, associated file types, lub coś podobnego). Zlikwiduj zaznaczenie typu pliku ICO i innych rozszerzeń, których nie chcesz kojarzyć z tym programem.

Potem może być jeszcze konieczne ponowne ustawienie domyslnych skojarzeń z apomocą apletu w Panelu sterownania o nazwie Opcje folderów , zakładka Typy plików , lub użycie tych fix-ów:

Windows® XP File Association Fixes

niestety nie jestem tak dobry aby zrozumiec jak to zrobic czy mogłbys mi to napisac tak na “chlopski rozum”? z góry dzieki za wyrozumiałosc

Nie ma jednej recepty, ponieważ nie wiem, jaki program przejął rozszerzenia.

Jeśli po kolei pobierzesz Fix-y, które podałem, wypakujesz je i każdy z nich (rozpakowanych) uruchomisz, to przywrócisz domyślne ustawienia Windows dla tych typów plików.

Jednak sytuacja może wróić do obecnego stanu po pierwszym uruchomieniu programu, który przejął te rozszerzenia, a ja nie wiem, jaki to program, bo nie napisałeś.