Ikony powiadomień paska zadań - problem

Witam, mój problem się tyczy ikon powiadomień. Od kilku dni na pasku zadań brakuje mi jednych z najbardziej chyba użytecznych ikonek. Mianowicie ikony sieci i ikony głośności. W panelu sterowania zarówno przy opcji pokazywania ikon w pasku zadań, w wypadku sieci, jak i głośności checkboxy są na szaro i nie mogę ich zaznaczyć ani odznaczyć. Na koncie gościa problem ów występuje, ale o dziwo wyłącznie z ikonką sieci. OS oczywiście Vista, a co do powodu to nie mam żadnej pewności, ale mogę podejrzewać że może to być związane z instalacją uczelnianego programu do vpn, ale też nie mam żadnej pewności.

By the way

Drugą sprawą jest to że przy tych ikonkach powiadomień jest taka mała strzałka by pokazać wszystkie ikonki, prawda? Jeśli otworzę MediaPlayera i go zminimalizuję do paska zadań, a następnie kliknę strzałkę na pasku by zobaczyć wszystkie ikonki lista się rozwija, WMP na pasku się przesuwa w lewo. Jednak po chwili pasek wraca do swojego poprzedniego stanu, ikonki najrzadziej używane się ukrywają, jednak przy tym zminimalizowany WMP zostaje w swoim nowym miejscu nie wracając i tworzy lukę. Aby było znów ok muszę WMP otworzyć do pełnego okna, po czym zminimalizować. Bez sensu

Macie jakieś pomysły by rozwiązać te dwa problemy w jakiś w miarę logiczny i prosty sposób?? Aha, i skąd powody owego zachowania co do pierwszego przypadku?

http://www.howtogeek.com/howto/windows- … ows-vista/