Ikony pulpitu pojawiają się po ponownym uruchomieniu systemu

(Kramkom) #1

Witam Was serdecznie,

Mój system to Win 7 64bit, laptop ASUS G51J (jeżeli to ma jakieś znaczenie).

Zależy mi na tym, by ikony pulpitu były niewidoczne na pulpicie (mają być tylko na pasku).

Odznaczam opcję widok/pokaż ikony pulpitu, ale po ponownym uruchomieniu komputera lub zmianie planu zasilania pojawiają się ponownie i znów muszę odznaczać tą opcję.

Czy wiecie co może być powodem takiego zachowania lub w jaki sposób wymusić nie pojawianie się tych ikon po ponownym uruchomieniu komputera?

(Darkorep) #2

Wiec wyrzuć je do kosza.

(Kramkom) #3

Też o tym myślałem, ale są mi one potrzebne... Masz więc może inne rozwiązanie?

(Krzysztof 259) #4

Masz na myśli pasek szybkiego uruchamiania obok "przycisku start" ? Przenieś wszystkie skróty na ten pasek(dostęp do nich uzyskasz po kliknięciu na strzalkę obok startu).Po przeniesieniu wszystkich skrótów metodą "przeciągnij i upuść".możesz usunąć niepotrzebne już skróty z pulpitu.

(Kramkom) #5

Pewnie tak ostatecznie zrobię. Jednak nie zmienia to faktu, że chyba coś u mnie nie działa najlepiej, ponieważ opcja ukrywania ikonek pulpitu powinna być zapamiętana przez system, a ikonki nie powinny pojawiać się po ponownym uruchomieniu komputera.

(Leon$) #6

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

(Kramkom) #7

Szczerze liczyłem właśnie na rozwiązanie tego typu.

Niestety po dokładnym wykonaniu Twoich instrukcji ikonki pulpitu nadal się pojawiają po ponownym uruchomieniu komputera... więc to raczej nie o to chodzi. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy.