Ikony zmieniły się na ikony od Real Player

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem, mianowicie najprawdopodobniej przy otwieraniu jakiegoś pliku zaznaczyłem “Zastosuj domyślnie Real player” ( Nie dokładnie w ten sposób jest to sformułowane jednak nie znam się na informatyce). Otwieram star i każda ikona to Real Player. Próbowałem przywracanie systemu jednak punkt który był tam możliwy do wybrania był już po omawianej awarii a nie wiem w jaki sposób i czy w ogóle jest to wykonalne aby wybrać punkt powiedzmy 24h wstecz. Chciałem również odinstalować Real Player w panelu sterowania jednak nie mogę go tam odnaleźć.

Szukałem oczywiście w Google jednak tematy które tam znalazłem nie pomogły w moim problemie. Nie mogę w ogóle uruchomić “Uruchom” Aby wpisać coś do wiersza poleceń.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Z góry dziękuje.

PPM -> Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny

Na którą ikonę na pulpicie nie kliknę PPM i wybiorę “otwórz za pomocą” domyślny program to Internet Explorer.

Chciałem zrobić screen z ekranu jednak Paint otwiera mi się za pomocą Real Player.

Pobierz http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/unassoc_1_4.zip, wypakuj, uruchom Unassoc.exe (jako Administrator).

Odszukaj na liście i zaznacz rozszerzenie LNK , kliknij Remove file association (User) i zrestartuj komputer.

Falcon89 jesteś wielki, pomogło. Dzięki wielkie! !!

Pozdrawiam