Ile będzie kosztował taki komputer?

Pragnę kupić nowy komputer i chciałbym się dowiedzieć ile to będzie kosztowało. Podam swoje najważniejsze wymagania ( te o których wiem, bo do znawców komputerowych się raczej nie zaliczam )

No to tak:

  • procesor: Intel Core 2 Quad lub AMD Phenom X4

  • karta graficzna: GeForce 280 GTX / 9800 GTX lub jakiś ATI, np. HD 4750, czy coś takiego

  • pamięć RAM: 4 GB

  • twardy dysk: minimum 500 GB

Nie znam się zbytnio na płytach głównych i kartach dźwiękowych, więc o tym nie piszę. Wiem, że cena może być zróżnicowana w zależności od sklepu i rodzaju dodatkowych podzespołów.

Co do napędu to nie do końca wiem. Na pewno DVD, CD (wszystkie rodzaje) i nagrywarka do wszystkiego ewentualnie coś z Blu ray’em

hmm, wejdź na ceneo.pl, skapiec.pl, agito.pl i popatrz ceny, to się zorientujesz po ile można co dostać.

Maestro00 , oj nie gadaj że to nie opłacalny interes.

q9300 -740 zł

Samsung SpinPoint F1 640 GB 210 zł

OCZ Technology 2x 2GB 1066MHz Reaper CL5 320-350 zł

@down

Szacuję, że do końca roku owy q9300 zejdzie z ceny o ~100 zł, czyli do poziomu ~600zł

@autor_tematu

Owy zestaw przy win Vista home premium oem, ładnej obudowie - cm690, kilku dodatkowym wentylatorom na obudowę, jak również karakorum na cpu, grafiką hd4850, zmieści się w przedziale do 4000 zł;] (3500-3700)

Ja mam tylko pytanie do autora tematu do czego bedzie komp sluzyl. Mam powazne watpliwosci do co 4-rdzeniowcow.

Komputer do gier. Ma wystarczyć co najmniej na 2 lata nie mówiąc o minimum 3.

Skladak z apollo.pl Jak bym mial kase to bym wzial. Wypasna wersja.

To wersja tansza - ale tez wydajna i podatna na podkrecanie.

Opcjonalnie w obydwoch zestawach mozesz zamienic Obudowe Sharkoon na jakas od CollerMaster’a.

Inni ci podpowiedza na jaka.