Ile bitów ma procesor?

(Druii) #1

Mam pytanie ile bitowy jest ten procesor Intel Core 2 Duo P7350 ? I jak system do niego najlepszy? Chodzi mi o Win 7 Ultimate 32 czy 64?

(falcon89) #2

Obydwa możesz zainstalować, większe znaczenie ma to ile masz pamięci ram.

(Druii) #3

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_In ... Core_2_Duo

tutaj chyba pisze że procek jest wspierany przez Intel 64, jeśli dobrze doczytałem to pewnie system tez powinien być 64 bitowy.. ale chciałbym mieć pewność :slight_smile:

-- Dodane 12.12.2012 (Śr) 13:09 --

3 GB pamięci

(falcon89) #4

Mały Offtop

Ten Windows trochę nieopłacalny :wink:

(Druii) #5

Szczerze mówiąc, laptop strasznie sie grzeje, sam nie wiem czemu.. Formata robie profilaktycznie, ale liczę też że może coś pomoże :slight_smile:

(falcon89) #6

Czy był czyszczony (układ chłodzenia)?

(Rradek22) #7

Ten Windows będzie droższy niż Twój sprzęt :lol: :lol: :lol:

(Druii) #8

Aktualnie mam 32 bitowy system Win 7, ale nie spełnia moich oczekiwań, strasznie się grzeje np: grajac w gre Torchlight II na najniższych detalach.

Minimalne wymagania Torchlight

• System: Windows XP/Vista/7/8;

• Procesor: jednordzeniowy o taktowaniu 1,4GHz lub lepszy;

• Pamięć: 1GB RAM;

• Miejsce na dysku: 2GB;

• Karta graficzna: z 256MB pamięci VRAM i obsługą DirectX 9.0c.

Wydaje mi się że moj sprzęt spokojnie powinien sobie poradzić z taka gra na dużo lepszych detalach.

posiadam> Intel Core 2 Duo 2.00GHz

3 GB pamieci ram

Gforce 9300m gs

Wiec stwierdzilem że może system jest nieodpowiedni...

Jako student projekcie MSDN mam darmowy każdy System

Nie nie był.. Zapewne nie jest to czynność którą mogę zrobić sam, tak?

-- Dodane 12.12.2012 (Śr) 13:22 --

Dlaczego jest nieoplacalny? Mi osobiście przypadł do gustu.. a na pewno nie chciał bym znowu przerabiac Visty :confused:

(rgabrysiak) #9

Zmiana systemu nie spowoduje że sprzęt się przestanie grzać. Lepiej przeczyść układ chłodzenia i przy okazji zmień pastę bądź thermalpady. W zależności od budowy laptopa i twoich umiejętności możesz to zrobić sam bądź oddać sprzęt do serwisu.

A na koniec, laptopy nie są przeznaczone do gier (z paroma wyjątkami), chyba że potrzebujesz farelka na zimę. Dodatkowo karta graficzna w twoim laptopie bardziej nadaje się do prac biurowych niż do grania. Ale to chyba wiesz.

(Dimatheus) #10

Hej,

Czyżby Acer Aspire 6390G?

:arrow: Do jakich temperatur dochodzi temperatura procesora? Możesz to sprawdzić na przykład przy pomocy programu Core Temp.

:arrow: Myślałeś na temat zastosowania jakiejś podstawki chłodzącej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Druii) #11

Fujitsu Siemens Amilo Pi3540, podkladke tez mam i nic ;/

Grzanie..

Core 0 low 68/high 71

Core 1 low62/ high 68

po 5 minutach

(falcon89) #12

Podstawowa sprawa to wyczyszczenie układu chłodzenia (jeśli to nie pomoże to trzeba iść dalej).

(Druii) #13

normalnie pracujacy

Core 0 low 46/high 55

Core 1 low 47/ high 56

-- Dodane 12.12.2012 (Śr) 14:06 --

jak myslisz, sprezonym powietrzem wystarczy ? czy jednak myslec o rozbieraniu?

(Dimatheus) #14

Hej,

Na dobry początek wystarczy. Jeśli obudowa umożliwia odkręcenie tylko klapki znad procesora, to warto rozkręcić, gdyż możliwe będzie lepsze wyczyszczenie układu chłodzenia. Generalnie temperatura procesora przy pełnym obciążeniu nie powinna przekraczać jakiś 63 - 65 stopni - sprawdzałem to, bo posiadam w laptopie właśnie taki procesor.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(rgabrysiak) #15

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, choć nieco kłopotliwym, będzie rozebranie laptopa i jego dokładne wyczyszczenie.

(Marcinch7) #16

Wiesz, że dla laptopa 70 stopni w grze to nie jest bardzo dużo?

(rgabrysiak) #17

To pytanie do mnie czy do autora tematu? Jeśli do mnie to tak wiem że taka temperatura podczas obciążenia nie jest wysoka jednak moja sugestia o dokładnym wyczyszczeniu laptopa bierze się z informacji autora, a mianowicie:

Jak się domyślam sprzęt od nowości raczej nie był czyszczony więc nie wiem czy "czyszczenie" sprężonym powietrzem da pożądane efekty.

(nnick) #18

yyyyy NIE!

Masz za darmo co najwyżej wersję Professional, nie Ultimate.

(Marcinch7) #19

Do autora.

Wyczyścić zawsze można, ale system nie ma nic wspólnego z grzaniem się.

(system) #20

Sprężone powietrze niewiele Ci da. Przy tych temperaturach podejrzewam, że i pasta już nie wydala. Przydałoby się zmienić pastę na procesorze.

A wyczyszczenie chłodzenia to nie taka już lekka sprawa, bo powietrzem tylko wepchniesz syf do środka. I będziesz w punkcie wyjścia. Poszukaj w Internecie manuala do rozbiórki laptopa i - jeśli czujesz się na siłach - samemu dostać się do chłodzenia i je wyczyścić. Chociaż Amilo z tego co pamiętam chyba mają chłodzenie łatwo dostępne