Ile da sie wycisnąć z mojego procka?

Witam. Mam pytanie odnośnie tego ile moge wykręcić z mojego procka Athlon 64 x2 3600+. Mam płyte MSI N9N Neo V2 oraz Zasilacz Megabajt. Prosze was o rady.

z zasilaczem megabajt możesz wycisnąć co najwyżej kupę dymu. Najpierw wymień zasilacz potem myśl o podkręcaniu

Tak jak mówił przedmówca … Wymień zasilacz …

A ile da się wycisnąć to poczytaj tutaj na przykładzie 3800+ … mała różnica powinna być … :slight_smile: (ale nie licz na takie osiągi jak w teście :P)

http://pclab.pl/art31631.html

"Athlon 64 X2 3800+

Procentowo większego przyrostu wydajności spodziewaliśmy się po procesorze Athlon 64 X2 3800+. Była to także rewizja F3. Standardowe napięcie zasilania – 1,20 V, mnożnik x10. Także ten procesor wykonano w technologii 90 nm. Oczywiście podkręcanie tego procesora stawiało przed płytą znacznie większe wyzwanie. Zakładając, że układ będzie zdolny do pracy z wysokimi częstotliwościami, do ich wypróbowania potrzebowaliśmy wysokiej wartości HTT.

CPU-Z - Athlon 64 X2 3800+

Podkręcanie w rozsądnej wersji bez nadmiernego podnoszenia napięcia dało bardzo dobry rezultat – 3000 MHz. To podniesienie wartości nominalnej o 50%. W tych warunkach najwyższa temperatura procesora pod obciążeniem – 39 stopni – była dla nas zaskoczeniem. Procesor niemal nie grzał – podczas prób przy ustawieniach nominalnych było to około 34 stopni.

CPU-Z - Athlon 64 X2 3800+

Po tym lekkim treningu przystąpiliśmy do ambitniejszego podnoszenia napięcia i częstotliwości. Końcowy rezultat to 3660 MHz przy napięciu ustawionym w BIOS-ie na 1,525 V. Temperatura procesora pod obciążeniem wynosiła przy tych ustawianiach średnio około 49 stopni. To już overclocking 83%, a więc często nieosiągalny nawet dla procesorów Intela.

Coperfield99 , po wymianie zasilacza i odrobinie szczęścia to coś w okolicach 3Ghz :slight_smile:

Bo jak narazie gdy podkręcam, ustawie napięcie na maxa i podkręce do 2,3 GHz to wtedy komp mi sie włącza ale jak włączam gre np. NFS Most Wanted to wtedy są problemy ;/

Ten artykuł to sobie schowaj do kieszeni, to jest bujda, AMD im płaci aby chwalić ich procki, gdzie są testy stabilności z Super Pi, Orthos ??

Rozeznanie jakieś jest … i pisałem by nie liczył na takie osiągi jak w teście …

Bo co Intel jest zawsze naj naj naj lepszy ??

I ty piszesz że nie jesteś fanboy AMD a to co piszesz oznacza że nim jesteś.

ja mam athlona 3000+ taktowany jak 1,8 Ghz Intela nie czaję o co w tym chodzi ???

apropo mam NFS Pro Street Wymaga on co najmniej 2,8 Ghz więc o co w tym chodzi???

Poza tym Podkręcilem go W programie CLOCK GEN {NAPRAWDę ŚWIETNY} do ok 2,0Ghz z 1,8 Ghz Więc o co w tym CHODZI???

PLZ pomurzcie

W DODATKU NFS DZIAŁA JAK MARZENIE

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Na tym zasilaczu nie polecam nawet próbować nic podkręcać to szrot… najpierw kup i zamontuj jakiś porządny zasilacz a dopiero póżniej baw się w OC ;]

Scobel ,

testy w temperaturze 5* , nikt w takiej nie działa na PC.

jest druga opcja…

podkręcaj na tym co masz i za miesiąc kup nowy komputer bo ci się spali :smiley:

wolisz wydać 100zł na zasilacz czy może 1000zł na kompa? :wink:

nawet stówa to za dużo, niech weźmie fortrona z allegro za 60zł

332153.png

ale chyba nie na mega…bajcie i box’ie

:smiley: