Ile dokupić ramu do już 4Gb już isniejących?

Witam, mam pieca jak z sygnaturki. Windows Seven chodzi na nim nieźle lecz niektóre gry trochę przycinają i chce dokupić ramu. Czy opłaca się kupować dodatkowe 4 (=8), czy dokupić tylko 2 (=6Gb) ??

Niby im więcej, tym lepiej, ale 6GB w zupełności starczy.

Może lepiej kupić nową kartę graficzną?

hmm. nowa karta graficzna to nie są te pieniądze niestety.

Może gdybyś sprzedał tą kartę graf i dołożył do nowej to na pewno dało by większy efekt :slight_smile:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Wiesz, mi ta karta graficzna w zupełności starcza, w sumie jeżeli będzie więcej ramu w kościach to chyba powinienem uzyskać ten sam efekt co bym miał kupić karte z 1Gb (512 ma teraz)

Dokładnie - zwiększanie pamięci RAM nie przyspieszy kompa. Podejrzewam, że już teraz masz go wystarczająco. Procesor masz przyzwoity tak więc zastanowiłbym się nad sensowną kartą graficzną. RAMem nie podkręcisz procesora ani grafiki (w sytuacji kiedy 4 GB wystarczają, a moim zdaniem tak właśnie jest).

Karta graficzna to nie tylko pamięć podręczna, lecz przede wszystkim procesor graficzny (GPU), który to w głównej mierze odpowiedzialny jest za wydajność i “moc” karty graficznej co przekłada się w dużej mierze na całokształt wydajności komputera.

Jeżeli garta graficzna, to jaka w takim wypadku ?? Biorąc na uwagę sprzedarz / kupno to i tak drożej mnie to wyjdzie gdzieś ze 2x wiecej wtedy niz bym chciał ramu se do kupic

Mi się wydaje, że jak wymienisz kartę graficzną to gry już inaczej będą działały. A co do ram-u to zobacz na jaką maksymalną wielkość pozwala ci twoja płyta główna.

Płyta pozwala mi na 8Gb bo sprawdzałem dość dawno. A co do tej karty graficznej, bo mówicie aby zmienić, ale na co :stuck_out_tongue:

HD 4850 można juz kupić za 400 zł

Ja bym zmienił kartę graficzną i podkręcił procka.