Ile dostanę za ten komputer?

Witam.

Chciałem się spytać ile dostanę za komputer o następujących parametrach:

Procesor:Intel Celeron 800Mhz

Pamięć RAM: 786MB SDRAM(2x128MB, 2x256MB)

Karta graficzna:nVidia Riva TNT2 Model 64 Pro (32MB)

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Live!

Karta sieciowa: D-link DFE-530TX

Karta rozszerzająca USB 2.0 6 wejść

Napęd: Pioneer DVD-ROM nagrywarka

Dysk: Segate 40 GB

Zasilacz niemarkowy

Stacja dyskietek

Kieszeń na dysk ATA(nie wiem czy sprawna)

Obudowa ma skazę w postaci braku błyszczączych elementów.

To jest bardzo wiekowy komputer i w zasadzie to nadaje się tylko do utylizacji - chyba że wykorzystasz go do postawienia np. jakiegoś routera na linuxie. Może jak sprzedasz go na części to na flaszkę uzbierasz :smiley:

Jedyna sensowna w miarę sprzedaż tego komputera - to sprzedaż ewentualnie na części.

@ile wtedy dostanę?100?

Jak napisał artik: “na flaszkę”, o ile sprzedasz po sąsiedzku. Kosz wysyłki przekroczy wartość części.

Sprawdź na allegro.

RAM 30, HDD 30, reszta po 10. Obudowę i kieszeń zezłomuj.

Miałem zakładać taki sam wątek, ale przeczytałem odpowiedzi i tylko dodam swoją konfigurację:

Przebiję Cię treaz: :smiley:

6339492765_cf441ba6cd.jpg

a za ten dvd rom wyciągne wiecej?

camper ,

pamięć, karta graficzna po 5zł

stacja dyskietek, dźwięk po 5-10zł

procesor+chłodzenie z płytą 20zł

monitor 10-20zł,

podkładka pod mysz… dalej mi się nie chce;-)

Wy lepiej to zachowajcie na chodzie - zyska na wartości jak będziecie na emeryturze. Rachunek/fakturę też radzę zostawić.

Zobaczcie po ile dziś czasem chodzą na eBay dobrze zachowane Atari 2600, albo ZX Spectrumy.

camper , hmm… Może lepiej poczekaj parę lat i sprzedaj jako zabytek? :stuck_out_tongue: Na chwilę obecną nawet 100zł za tą kosę nie dostaniesz. W sumie możesz komuś to oddać jako darowiznę, bo nie opłaca się tego sprzedawać…

Zakonserwować i do szafy, odpakować za kilka lat :wink: W sumie fajnie, można kupić teraz jakiś procesor i sprzedać za 15-20 lat

Schowaj sobie do piwnicy i pokażesz go swoim dzieciom za 20 lat :slight_smile: Ewentualnie oddaj komuś, kto nie ma wogóle komputera, niech się cieszy.

HEh :smiley: dzięki. ra-v no fakturkę mam jeszcze, w '98 kosztował ok. 4 tys. więc pomimo upływu lat szkoda za takie grosze sprzedawać… :smiley:

Paweł3779 , ctr , myślałem też, żeby komuś podarować, ale kto by to chciał, ja sie na gierkach nie znam, ale wydaje mi się, że na takim sprzęcie nie pójdzie żadna, która mogłaby jakieś dzieci zainteresować, ewentualnie komuś do Office’a albo jak artik wyżej zasugerował,

ew. tak jak mówicie, zakonserwować :))

Zostawiłbym na twoim miejscu, dać komuś kto jeszcze go schaharzy - chyba, że jakaś naprawdę zaufana osoba.

Kiedyś miałem też jakiegoś 300MHz Pentiuma, 32, potem 64MB RAM, dysk zawrotne 4GB, jakiś zasilacz, dyskietki, napęd CD, teraz żałuję, że go nie mam już.