Ile GB ma rapidshare?

Witam.

Zastanawiam sie ile Gb ma serwer rapidshare.com

Poniewaz duzo ludzi korzysta z tego serwera.

Pozdrawiam

kilkadziesiąt terabajtów… gdzieś koło 75TB ale nie mam 100% pewności…

na głownej stronie pisze

With 230 Gigabit/s of Internet connectivity and [b]4.5 Petabytes[/b] of storage, RapidShare is one of the biggest and fastest web hosters world wide.

Czyli 4,5 miliona gigabajtów.

wow… az tyle :o

No a ile myślałeś…

Przecież tyle ludzi z tego korzysta :stuck_out_tongue:

Czyli jak by ktoś nie wiedział to 4.5 Pekabajtów = 4608 Terabajtów.

no tak z 100 TB :smiley: myslalem

niezła pojemność hehe 4,5 miliarda czy miliona? Giga :lol:

Nie Pekabajtów tylko Petabajtów. Rapidshare ma serwery o łącznej pojemności 4,5 miliardów megabajtów. Napewno mają jeszcze sporo wolnego miejsca na tych serwerach.

4,5 PB = 4500TB = 4500000GB = 4500000000MB :slight_smile:

oczywiście liczę to ogólnikowo bo 1 PB = 1024TB a 1TB = 1024GB :wink:

Dobrze zrobił :wink:

Ekstrabajt to większa liczba od Petabajta więc po co ją tu wymieniać :stuck_out_tongue:

ciekawe ile kosztują takie serwery :smiley:

ty sobie pomyśl ile oni trzepią kasy na tym…

za serwery na pewno im się już zwróciło :slight_smile:

A utrzymanie to co? Na taką ilość to trza elektrownie wybudować :stuck_out_tongue:

Te konta premium trochę kosztują więc niewiadomo .Dla Facc jest dużo ograniczeń ale niektórzy to znoszą

Nie ma takiego czegoś, po miliardach są biliony. A MILIARD odpowiada przyrostowi miary GIGA.

Widać że ktoś albo jeszcze w podstawówce, albo do podstawówki nie chodził.

co do kosztów to spokojna glowa,jakby nie mieli na bieżącą obsługę (prąd przede wszystkim itp.) to napewno by nie zajmowali się tym.

A jeszcze są sporo do przodu

hmm. tak jako offtop, ciekaw jestem jak długo by się to wszystko formatowało, albo jak duża mają serwerownię ;] :s, ciekawi mnie to ;p

dość szybko… przecież mają dyski SCSI 15k obrotów i 2 xeony 4 rdzeniowe :slight_smile: a tych serwerów mają min 10 więc nie poszło by tak wolno :slight_smile:

wyobraźcie sobie ten hałas tam… przecież dyski muszą chłodzić bo ich tam jest lekko 100 w jednym serwerze :stuck_out_tongue: i jeszcze musieli by tam klime załączyć :smiley: