Ile kasy można wpłacić na konto aby skarbówka sie niedoczepi

no właśnie ile kasy moge wpłacić na konto aby urząd skarbowy sie niezaczoł czepiać skąd mam tyle kasy ?

zaznaczam że jestem osoba niepracująca

Jesli są to pieniądze z uzyskania których opłącileś podatek (ze sprzedazy, od darowizny itp.) to mozesz sobie trzymać ile chcesz. A w przeciwnym wypadku to nie wiem 8) No jak sobie wplacisz kilka tysiecy na konto o tak sobie to sie nic nie stanie, moim zdaniem jakies problemy mogly by byc jakbys nagle wplacil sobie ponad 100 tyś niewiadomego pochodzenia.

Do około 2800 zł. US nie powinien się doczepić. Nie jest to obciążone podatkiem.

powyżej 35tyś wpłaty banki mają obowiązek poinformować urząd skarbowy, czy to robią ? niewiadomo ale lepiej nie ryzykować, mogą również zgłosić do urzędu kwoty niższe jeżeli są przypuszczenia że kwoty te mogą pochodzić z jakiś przekrętów.

hm… no ja mam 25 000 zł

a kase poprostu dostałem :stuck_out_tongue: i niemam zamiaru sie z tego rozliczać :stuck_out_tongue:

zbych1 czy to jest pewne że do 35 tyś banki nieinformują ?

to zaloz sobie kilka kont w roznych bankach

No nie wiem czy 35tyś. Moja znajoma dostała 4tys$ i już US siedział jej na głowie. Lepiej idź do banku i się dowiedz bo bank musi Cie o tym poinformować.