Ile kasy można wpłacić na konto aby skarbówka sie niedoczepi

(Clubbasse207) #1

no właśnie ile kasy moge wpłacić na konto aby urząd skarbowy sie niezaczoł czepiać skąd mam tyle kasy ?

zaznaczam że jestem osoba niepracująca

(Init3) #2

Jesli są to pieniądze z uzyskania których opłącileś podatek (ze sprzedazy, od darowizny itp.) to mozesz sobie trzymać ile chcesz. A w przeciwnym wypadku to nie wiem 8) No jak sobie wplacisz kilka tysiecy na konto o tak sobie to sie nic nie stanie, moim zdaniem jakies problemy mogly by byc jakbys nagle wplacil sobie ponad 100 tyś niewiadomego pochodzenia.

(Krzys299) #3

Do około 2800 zł. US nie powinien się doczepić. Nie jest to obciążone podatkiem.

(Zbych ) #4

powyżej 35tyś wpłaty banki mają obowiązek poinformować urząd skarbowy, czy to robią ? niewiadomo ale lepiej nie ryzykować, mogą również zgłosić do urzędu kwoty niższe jeżeli są przypuszczenia że kwoty te mogą pochodzić z jakiś przekrętów.

(Clubbasse207) #5

hm... no ja mam 25 000 zł

a kase poprostu dostałem :stuck_out_tongue: i niemam zamiaru sie z tego rozliczać :stuck_out_tongue:

zbych1 czy to jest pewne że do 35 tyś banki nieinformują ?

(Maciejboss) #6

to zaloz sobie kilka kont w roznych bankach

(Jacolok) #7

No nie wiem czy 35tyś. Moja znajoma dostała 4tys$ i już US siedział jej na głowie. Lepiej idź do banku i się dowiedz bo bank musi Cie o tym poinformować.