Ile kosztowało Was wybudowanie domu pod klucz

Cześć. Powiedzcie mi proszę ile kosztował was dom budowany od ZERA pod KLUCZ. Powiedzmy po najniższych kosztach. Mniej więcej dom z piętrem mniej więcej 150m², piwnica + garaż w bryle domu. I mniej więcej jak długo to trwa. Zaczynając z ekipą od paźziernika. I jak długo czeka się na te wszystkie pozwolenia.

Mniej kosztował znajomego chińczyka w chinach, budowany z lokalnych produktów na polu ryżowym, technika tradycyjną, a więcej znajomego chińczyka pod Warszawą według polskich norm.

Bez pozwoleń nie zaczniesz, a skoro nie ruszyłeś, to o czym mowa. :wink:

Koszty będą raczej potężne, głównie przez piwnicę i piętro. Taniej jest z poddaszem i bez podpiwniczenia. Dodatkowo jest jeszcze wkestia technologii: prefabrykaty, bale, z kontenerów (modułowy), tradycyjna cegła, czy może bloczki?

Skoro od zera, to pewnie przyłączy też nie masz…

Zależy od standardu i wykonania. Zwykle planuje się 400 a wychodzi 600-800.

Cytując Solejukową: „To żeś mądrze powiedział”

Trzeba brać też na poprawkę rosnące ciągle ceny materiałów budowlanych. Nie wybudujesz teraz domu pod klucz za te same pieniądze co rok temu.

GOTO :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poczytaj mniej więcej specjalistyczną prasę…
Powiedzmy to:
https://budujemydom.pl/
https://muratordom.pl/przed-budowa/z-doswiadczen-budujacych/
https://www.dobredomy.pl/poradnik/budujemy-dom/

Dlaczego? Nic nie wiem o zmianie waluty w Polsce, rok temu była złotówka i tym roku są te same pieniądze.

Bo cena materiałów budowlanych poszła ostro w górę, choćby cena stali poszła prawie o 100%.

Tak jak @Grzesiekk napisał. Ceny poszły niesamowicie w górę. W najgorszej sytuacji są ludzie, którzy wzięli kredyt zaraz przed pandemią. Wzięli kredyty o wysokości o wiele mniejszej, niż będą musieli wydać.

Pozostaje Ci budować dom powiedzmy mniej więcej 70 m2 z piwniczką w ziemiance i blaszanym garażem poza bryłą domu. Projekt niepotrzebny. Wystarczy powiedzmy zlecić budowę majstrowi Józkowi i do przodu…

A potem Bez odszkodowania za zawalenie się domu z powodu błędów konstrukcyjnych - Ubezpieczenia i odszkodowania - rp.pl :wink:

1 polubienie

Dom to masa problemów, nigdy więcej.
Przeniosłem się do mieszkania i mam z głowy, naprawy, konserwacje, odśnieżanie, podlewanie i ogrzewanie.

Chodzi ci o samowolę budowlaną?

„Dom na zgłoszenie”, jak masz dziakę to 35m2 (ROD 25) po zabudowie stawiasz bez papierologii, teraz w Polskim (nie)Ładzie ma być 70m2.