Ile kosztuje zrobienie sieci na 50 stanowisk


(pain3hp) #1

Ile sobie krzyczą średnio firmy w większych miastach za wykonanie sieci komputerowej na około 50 stanowisk, sieć wifi. Chodzi o te stanowiska w biurach + wifi w magazynie 30x80m. Chodzi mi o robociznę bez sprzętów.

Ciężko jest to wygooglować może ktoś się orientuje?

Dzięki


(dzolero) #2

Ciężko znaleźć ponieważ takie rzeczy objęte są tajemnicą handlową. :slight_smile:

Przygotuj wymagania, roześlij zapytania mailowe do 30 firm, zobaczysz ile Ci odpiszę i wybadasz temat. Wszystko zależy od tego na jakich podzespołach będziesz chciał to wszystko robić, czy po taniości czy też przyszłościowo pod dalszą rozbudowę. Czy wystarczy Ci 10mbit/s czy też może zechcesz mieć wszędzie 1gbit/s i wydajne redundantne systemy/serwery do dzielenia danych plus jakiś ms exchange i takie tam.

Poza tym koszt robocizny to jedno, ale koszt sprzętu, czas wdrożenia czy późniejsza opieka serwisowa to też elementy warte oceny.


(roobal) #3

Co prawda sieć nie jest duża, ale tę sieć trzeba najpierw zaprojektować, trzeba wziąć pod uwagę wymagania klienta, warunki, możliwości techniczne i zaprojektować sieć tak, aby była maksymalnie wydajna, potem wypadałoby przygotować dokumentację, aby dowolny administrator wiedział jak zbudowana jest sieć i jakie urządzenie za co odpowiada, wiec licz się z tym, że za sam projekt sieci i dokumentację możesz dodatkowo zapłacić, a za robociznę swoją drogą.