Ile kupic ramu

(Barokim) #1

Siemka. Mam Athlona 3000+, i Nvidia geforce 6200 (256). Jak myslicie, lepiej dokupić 512M ram (do 512 istniejących), czy 1G ram... Wiem że niby im więcej tym lepiej, ale może w moim przypadku to nieopłacalne...

(Mlajtner) #2

-"Jak myslicie, lepiej dokupić 512M ram (do 512 istniejących)"

-w tym przypadku chyba masz rację..... #-o

(Johnny B4) #3

512 bo itak przy twoim kompie niepoczujesz różnicy między 1.5GB a 1GB RAM-u

(Błażej) #4

Dokup żeby mieć razem 1Gb

Więcej inwestowac się nie opłaca

(Mariosti*) #5

Dokładnie - przy 2gb ddr1 vs ddr2 różnica w cenie to ok. 200zł, czyli kwota bardzo konkretna jeśli myślimy o zmianie platformy, a nie tylko ramu...

(Barokim) #6

Niewiem, troszkę nie czaje ostatniego postu (mariostiego). Chciałem tylko dopowiedziec, ze mam ddr2. Dzięks za rade, poco bulic 50zł wiecej, skoro i tak tego nie odczuje...

(Krzys92) #7

Zależy co robisz na komputerze. Jeśli grasz w nowe gry czy też obrabiasz wideo lub zdjęcia to mając 2gb a 512gb odczujesz różnice.

(Jakdrew) #8

W sumie RAM-u nigdy za dużo, ale bardziej opłaci Ci się kupić drugą kość 512 bo miedzy tą 512 a 1GB nie będzie odczuwalnej różnicy

(Barokim) #9

Głównie do gier... No niewiem... Dajmy na to czy po dokupeniu 512 działał by mi na najwyższych obrotach Terrorist Takedown 2???? A jeżeli nie, to czy chodziłby mi na high, gdybym dokupił 1G ram???

(Emilmlo) #10

Jak chcesz aby gry lepiej chodziły to lepiej kartę graficzną i procek zmień albo podkręć procesor.

(Mariosti*) #11

Więcej ramu da podobny efekt przy wielokrotnie niższej cenie, bo niestety na dziesiejsze czasy 0,5gb ramu to mało.

Z twoich wcześniejszych wypowiedzi nie wynikało że masz ddr2, w takim razie najlepiej byś zrobił jakbyś sprzedał tą 512mb kośc i kupił zestawik 2x1gb . Nieopłacalne byłoby to w przypadku ddr1.

(mikber18) #12

dokup 1GB no chyba że 2x 1GB

to już zależy od ciebie

(Emilmlo) #13

Szybsza grafa i szybszy procek da więcej niż samo dodanie ramu aby było 2 GB, no ale jak jest za mało ramu to gry dłużej się wczytują, dłużej system startuje, dłużej programy się włączają i wolniej wszystko chodzi.

Więc lepiej zmienić grafe, zmienić procesor lub podkręcić, dołożyć ramu do 2GB wtedy uzyskamy lepszą wydajność kompa w grach niż po dołożeniu samego ramu.

(Mariosti*) #14

Jak brakuje ramu to gry wczytują się do swap'a czyli hdd, a wtedy jest tak tragiczny spadek wydajności że c2d 5ghz'owe nie pomoże :]

Ale dokładnie tak jak mówisz, jedynym w pełni optymalnym upgradem jest ram +grafa+ kręcenie procesora

(Barokim) #15

Ok, kupiłem 512 bo jednak miałem ddr 1 i różnica w cenie była niemała...