Ile linux zajmuje miejsca na dysku?

Siemka mam pytanko… Ile miejsca na dysku zajmuje linux (od wersji najmniejszych po najbardziej rozbudowane). Prosze o przyblozenie wielkosci tego systemy :slight_smile: Z gory dzieki ;]

Zależy ile i jakie pakiety wybierzesz podczas instalacji.Myślę,że ok 4GB wystarczy.

o kurka to sporo …ja myslalem ze sie w 1 gb zmiesci… a ile najmniejszy pakiet zajmuje ??

Sam Linux (czyli jądro) w najmniejszej wersji z najbardziej potrzebnymi modułami to coś koło 1MB, wersja najbardziej wypasiona, czyli wkompilowane wszystko co tylko się da to pewnie kilkanaście MB będzie.

Możesz ściągnąć linuxa liveCD(czy cos takiego),wypalasz na płytę i odpala z płyty,nie musisz go instalować.Ściągnąć możesz STĄD

no cos se czytam po stronkach i wychodzi mi ze z 700 mb :slight_smile:

Złączono Posta : 01.12.2005 (Czw) 20:55

bo mam slax’a na plytce i spodobalo mi sie :slight_smile:

Zależy co potrzebujesz możesz linuxa nawet na przenośnym USB 128 mb zmieścic + zrobić bota do tego :stuck_out_tongue: ale możesz i zrobić tak że np: 5 gb to będzie minimum :stuck_out_tongue:

Jest tak jak pisze TaOs,jądro,pare narzędzi+odchudzone X Windows zmieścisz nawet na 128 MB,są dystrybucje Linuxa zajmujące nawet dwie dyskietki,przydatne,jeśli ktoś stary komputer 486,czy Pentium wykorzystuje tylko jako ruter sieciowy - tylko proste narzędzia konsoli,samego Linuxa odpalisz już na 386 i 16 MB ram do trybu tekstowego,a może nawet miej,oczywiście tylko do tego,X Windows wymaga conajmiej Pentium i 128 MB Ram do sensownej pracy