Ile max ramu dla poszczególnych wersji windows?

Ile maksymalnie ramu obsługują wersje windowsów? Chdzi mi głownie o XP home edition, profesional i vista home.

Tyle na ile pozwoli ci twoja płyta główna.

ja w takim razie się wbiję z pytankiem:

czyli tyle, ile masz slotów?? możesz kostki 2GB sobie dać kilka(5, bo ma być nieparzyście) i masz 10GB?? dobrze rozumiem?? czy jest jakieś inne ograniczenie w w płycie głównej?

Każda płyta ma swoja maxymalną liczbę ramu np. 4gb

Tak, jest! W instrukcji obsługi płyty głównej masz napisane ile max RAM’u możesz włożyć.

ok, dzięki:)

PS:już się zamyśliłem… mam systemowo zwalonego klaptopa, a tutaj 5GB RAMu… :mrgreen: coś cudownego.

ok, dzięki:D

Gówienko panowie :slight_smile: windows Xp 32 bit jest w stanie obsłużyć max 3gb ramu

a 64 bit 6GB w takim razie??

Gdzie o tym piszą?

Przepraszam tu macie napisane ile . Ale to sprzeczne jedni mówią 3gb , drudzy 4gb :mrgreen: http://www.microsoft.com/whdc/system/pl … AEmem.mspx

The maximum amount of memory that can be supported on Windows XP Professional and Windows Server 2003 is also 4 GB.

Star dzięki za informacje :wink: Mój kolega mówi, że max 3GB :mrgreen:

Vista 32bit obsluguje 4GB

Jak wsadzisz do Xp pr , 4GB to zobaczy 3.25GB, 3,5GB

A systemy 64 BIT są wstanie obsłużyć 4Gb i więcej

dzięki.

proszę o pomoc w moim wątku w tej kategorii:(

chcę mieć własnego kompa, a nie tego, z którego piszę(złom straszny) nie mój nawet…

no i pytanie, ile może kosztować dobry, nie musi być szybki dysk twardy pod USB?? Minimum 100GB, ale najchętniej 200GB.

Wielkość nie gra roli.

hipekhop allegro.pl

wiem, że allegro, siedzę tam, ebuy też obskoczyłem, ale chcę wiedzieć, czy się opłaca kupić np: to KLIK TU

Do czego będziesz używał tego dysku?

ja kiedys slyszalem (zle slyszlem) ze xp home 4 giga a profesional 8. w kazdym razie dzieki za info.