Ile mhz ma ten procesor? Ile to RAM?

Witajcie. Mam kilka pytań.

Daję kilka zdjęć:

http://img200.imageshack.us/gal.php?g=dsc00007irt.jpg

pod tym linkiem miacie galerię kilku fotek dotyczących sprzętu który posiadam (staary)

i mam pytanie:

1.Co to za procesor na fotkach?

2.Ile ma Mhz?

3.Co to za RAMy? sdram?

4.Ile RAMy mają Mhz?

  1. Na zdjęciu jest też CD-ROM. mam pytanie. Podłączyłem do niego wtyczkę molex, chcę go zasilić moim 12 Voltowym akumulatorem. mam pytanko, w akumulatorze mam czerwony (+) i czarny (-)-tyko te 2 a w molexie są 4 złącza-jak mam to odpowiednio podłączyć by CD-ROM był zasiany przez mój akumulato

Ramy SDram, 66mhz CL2. Ogólnie, całość to śmiecie.

ja to wiem, przeciez nie będzie tam C2D i pytam się co to w ogóle jest tak z ciekawości :slight_smile:

Procesor to Intel Celeron z 1998 roku. Tylko tyle można wywnioskować.

To ja wiem, ale interesuje mnie ile ma Mhz :slight_smile:

Procek na SLOT 1, pewnie to ten co ma 300MHz:)

Procki pordukowane w tym czasie mniały od 266 do 333 Mhz

Procek:

Na drugim zdjęciu na płytce procesowa na białym pasku z lewej masz opisane (słabe zdjęcie, nieczytelne) - tam powinna być podana częstotliwość w formacie:

XXX/66 gdzie XXX to częstotliwość, a 66 to prawdopodobnie częstotliwość magistrali

CDROM:

czarne przewody to masy

czerwony + 5V - zasilanie elektroniki

Żółty + 12V - zasilanie mechaniki (tacka, silnik napędu CD)

Pamięć:

66 MHz i prawdopodobnie 64 MB - nie widać oznaczeń na samych kościach

celeron na slocie 1, bardzo dobry do O.C. :smiley: . Normalny napęd na IDE. Pamięć sdr 66 Mhz cl2

ile można zn niego wykręcić? :D:D

wow mam jeszcze Intel Pentium 1 100Mhz-myślałem że ten co na fotkach będzie łabszy od mojego P1 :open_mouth:

ok, może ktoś mi napisać/zrobić w paincie rysunek jak mam połączyć akumulator z stacją dysków CD-ROM przez molex?

Dodane 06.07.2009 (Pn) 21:40

i mam pytanko, czy jak na +5V dam 12 V (1 złącze to +12 a drugie +5) i czy jak wepnę na oba złącza +12 to nie zepsuję CD-ROMu? (na +5 będzie wtedy +12V :D)

450 spokojnie przy dobrym chłodzeniu pójdzie

aha a co do tego zasilacza?

cóż… dziwne pytanie…

Co się stanie jak podłączysz 12V do urządzenia przystosowanego na 5V ?

Jak myślisz ? Lubisz smród palonych plastików ? :stuck_out_tongue:

Myśle, że ruszy ale nie mam pewności…

nie, nie lubie :smiley: