Ile mocy(Wat) max pobierają dokładnie moje podzespoły?

Mam taki zestaw:

Core 2 Quad Q600 rewizja B3

Gigabyte Ga-P35-DS3L

2GB RAM DDR2 800Mhz CL5 Goodram

Geforce 9600DUAL 512MB DDR3 256Bit

1X500GB 16Mb SataII SAMSUNG 502IJ

1X250GB 16Mb SataII SAMSUNG 252HJ

1X40GB 2Mb Ata ST340810A

1XDVD-RAM SH-S203P

Modecom Feel III 500W

Chodzi mi o moc maksymalną

Po pierwsze zmien zasilacz

Z 200-300W przy max obciążeniu wszystkich części. Tak jak pisał ahonen97 , zmień zasilacz. Ten to szrot do takiego komputera. Możesz kupić np. taki: OCZ SXS 500W.

na razie mnie na to nie stac a chciałbym się konkretnie dowiedziec ile konkretny podzespół potrzebuje mocy

Dodane 07.02.2009 (So) 9:50

na razie mnie na to nie stac a chciałbym się konkretnie dowiedziec ile konkretny podzespół potrzebuje mocy

To nazbieraj kasę na zasilacz i nie włączaj do tego czasu komputera :stuck_out_tongue: Jak nie było stać Cię na zasilacz do takich części to nie będzie Cie stać na nowy komputer. Nie rozumiem jak można kupić sprzęt za kilka tysięcy (2 tys. też wchodzi w grę) i włożyć do tego dziadowski zasilacz…

A kupiłeś go w sklepie z gwarancją?

na Fortrona nie mam gwarancji a na komputer tylko jako cały zestaw

To zostaw zasilacz. Jak by coś się zwaliło oddasz do sklepu.

Mamy na forum szukajkę…

viewtopic.php?f=7&t=237194

Ale pamiętaj, że mimo tego, że zestaw będzie pobierał np. 300W, to nie oznacza, że każdy zasilacz 500W go uciągnie - jak ■■■■ to ■■■■ i choćby miał napisane 1000W to i tak by nie uciągnął, bo by napięć nie trzymał. Ten Twój Feel niestety do czołówki nie należy, chociaż w III wersji podobno trochę się poprawili, więc może będziesz miał szczęście, chociaż osobiście bym chyba nie zawierzył komputera pod taki zasilacz. Jak chcesz sprawdzić jak sobie radzi zasilacz, to sprawdź miernikiem jakie masz napięcia.

kupiłem w tej chwili taki zasilacz:

Zasilacz OCz StealthXStream 600W ze strony

http://www.nipo.pl/index.php?page=shop. … 8&vmcchk=1

Będzie on dobry?

znakomity.

No a jak chcesz sprawdzić dokładnie ile prądu pobiera to tutaj możesz.