Ile moge dać ramu max

Witam chciałbym dołożyć ramu w tej chwili mam 3gb ramu mój komputer to eMachines ET1850(http://www.euro.com.pl/komputery-stacjo … bhtml#opis)

z tego co wiem mam tylko dwa gniazda pamięci mam w planach kupić http://allegro.pl/kingston-hyperx-ddr3- … 51824.html czy działało by to wszystko razem miałbym wtedy 6gb ramu…

proszę o poradę !

Nie mogę się doczytać jaka tam jest płyta główna. Pamięci 6gb na pewno możesz mieć. Tylko szczerze mówiąc jeśli to komputer do zastosowań typowo domowych to 6gb ramu nie jest potrzebne.

Może akurat potrzebuje te 6GB.

Nie wiem czy potrzebuj ale to jest forum i jak już zapewne zauważyłeś forumowicze oprócz tego co autor chciał uzyskać starają się pomóc w inny sposób. Jeżeli ktoś wykorzystuje komputer do zastosowań domowych (a patrząc na komputer autora zapewne tak jest) to 6GB pamięci ram nie jest potrzebna bo nie zostanie wykorzystana. Czyż nie lepiej wydać te 130zł na coś innego niż pamięć, która i tak nie polepszy osiągów?

Jeśli komputer jest nowy, sprawdź czy komputer nie jest zaplombowany, bo jeśli jest i go otworzysz stracisz gwarancję. Jeśli nie to otwórz obudowę i sprawdź ile masz slotów na ramy. Włożony ram to pewnie 2BG+1GB(ewentualnie jeśli płyta ma więcej wejść na ramy 3x1GB). Jeśli masz tylko dwa sloty to musisz się zastanowić czy warto dokładać ramu (jeśli wymienisz 1GB kość na 2GB to zyskasz tylko 1GB ramu więcej)

J/w. @Marcin4211 napisał oraz inni.

Szkoda kasy i jedynie jak chcesz to wystarczy dołożenie 1GB RAM-u :wink:

Wcześniej czyli przed podłączeniem nowej “kości” dotknij się obiema rękami do kaloryfera, kranu etc. w celu pozbycia się ładunków elektrostatycznych…

Witam

Sam sobie zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś. Gdzie tu problem. :stuck_out_tongue:

A jaki masz system operacyjny bo jak masz np xp , to powyżej 3 Ci nie bedzie czytac :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Wiem używam go do korzystania z internetu itp lecz czasem zdarzy się pograć w jakieś strzelanki komp jest nowy ma pół roku windows 7 był zainstalowany jak już kupiłem nie wiem czy to plomba ale mam taką naklejeczke na obudowie tam pisze “przed zerwaniem pieczęci zapoznaj sie z warunkami gwarancj” i czy to jest plomba ?

jeżeli używasz kompa do neta i gier to 3gb RAM’u ci starczy. Jeżeli renderowałbyś filmy, pracował na photoshopie czy coś w tym stylu to wtedy tak, teraz wyrzucisz kasę w błoto.

Jak sam napisałeś to jest plomba :stuck_out_tongue: Więc jak ją zerwiesz to po gwaracji , chyba że dasz to do tego sklepu gdzie kupiłeś oni dołożą ci ramu i dadzą nowe plomby :stuck_out_tongue: !

Popieram,w/g mnie dołożenie kolejnej pamięci nic nie da.Do zastosowań domowych 3GB to aż nad to.Do gier napewno nie z taką grafiką na pokładzie.Jeśli zajmujesz się obróbką video,tworzeniem animacji to fakt 3GB mało.

Witam ponownie przepraszam że długo nie odpisywałem ale nie miałem internetu przez jakiś czas a wiec co do tej plomby zdjąłem ją żyletką by zajrzeć do obudowy jest cała i zdrowa :stuck_out_tongue: lecz jednocześnie mogłem ją zerwać gdyż cytuje:

"> witam chciałem się zapytać czy gdy zerwę plombę na ob obudowie stracę

> gwarancje chciałem go wyczyścić bo pewnie cały zakurzony jest a nie

> chciałbym stracić gwarancji bo mam jeszcze ponad 2 lata gwarancji

> proszę o odpowiedz

> Pozdrawiam

> Andrzej S*******

Szanowny Kliencie,

Bez utraty gwarancji użytkownik może zerwać plombę na komputerach

stacjonarnych w celu dokonania czyszczenia lub ewentualnej rozbudowy

sprzętu.

Z poważaniem

Michał Kalinowski

Call Centre Agent

Numer identyfikacyjny 2021

eMachines

CTPark Brno

Turanka 110

627 00 Brno-Slatina

Czech Republic

Tel: 022 471 07 65

Fax: +420 531 027 680

http://www.emachines.pl"

Więc do rzeczy mam 2 sloty na ram 1X 2gb Samsung 1333mhz ddr3 ,1X 1gb Samsung 1333mhz ddr3 niesetny w tej chwili mam małe środki finansowe lecz jestem w stanie dokupić tylko ewentualnie 2g ramu i podmienić z tym 1gb w sumie bym miał 4gb wiem że to nie dużo ale jednak na dobry początek chyba może być mam zainstalowany Windows 7 wiec sam system prawdopodobnie z tego co wiem pobiera mi około 1gb co w sumie daje mi tylko 2gb na aplikacje i gry wiec dodatkowe 1gb może się przydać.

Więc sprawa brzmi tak czy mogę zakupić identyczny ram innej marki niż samsung nie zaszkodzi to komputerowi wszystko bezie działało poprawnie ?

Za tydzień lub dwa mam zamiar kupić jakąś karte graficzną 1gb max do 200zł jaką polecacie ?

Witam

Co do RAMu to skoro masz płytę 1333 MHz to wydaje mi się że nie ma sensu kupować RAM 1600 MHz bo i tak tej mocy nie wykorzystasz ze względu na płytę, (może się mylę)

a co do karty graficznej to sie nie orientowałem już dawno w tym przedziale cenowym, ale widzę że masz obudowę mini ATX, więc przy mocniejszej karcie graficznej bez lepszego chłodzenia, może się przegrzewać…

Rozglądałem się z tą kartą http://www.komputronik.pl/product/12332 … CI_E_.html co o niej sądzicie nadała by sie do w miarę nowszych gier ?