Ile oddać pamięci?

Witam!

Nie wiem czy to w tym temacie,ale pytam:

Mam katrę grafiki z 256MB pamięci:

Ile pamięci operacyjnej muszę ustawić w biosie?

Pozdro!

Nie :wink:

ale jakiej pamięci? Gdzie Ty będziesz ustawiał ilość pamięci? :shock:

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w biosie najmniejsza jednostka to 16MB,ale po mojemu wystarczy jak ustawisz 64MB.W Biosie jest taka funkcja ale nie we wszystkich"AGP Aparature Size"nie pamiętam dokładnie na której zakładce,albo podobnie tam sie ustawia ilość ramu jaki może sobie przydzielić dodatkowo grafika.

Gdzie to się ustawia to wiem tylko ile jak się ma 256MB na karcie.

W biosie ustawia się ilość pamięci operacyjnej RAM dostępnej dla karty graficznej w zależności od ilości pamięci znajdującej się na karcie.

Przeczytaj jeszcze raz

a zakladki musisz poszukać sam bo nie wiem jaki masz bios,ja naprawdę nie pamietam bo do Biosu wchodzę raz na sto lat.

Złączono Posta : 20.04.2007 (Pią) 16:30

Poprostu jak zacznie brakować ramu na karcie to, tą ilość ramu jaką ustawisz bedzie miała dodatkowo zarezerwowaną w pamięci operacyjnej z której będzie karta korzystała jaśniej nie potrafię tego wyjaśnić.Pozdrawiam

“model12”…ty mnie nie rozumiesz …WIEM GDZIE JEST TA ZAKŁADKA!!

Pytanie brzmi :Ile mam w tej (zakładce )ustawić pamięci jak mam kartę z 256MB?

Pozdro!

Nie denerwuj się napisałem iż wystarczy 64MB,ale jak chcesz możesz ustawić 128MB,pamięci operacyjnej masz sporo.

OK! Spoko.

Pozdro!

W “komputer świat” kiedyś pisali tak,pamięci Ram przydzielamy 2-2,5 razy więcej niż mamy na karcie grafiki ale to tyczyło starych kompów gdzie grafiki miały mało ramu ,przy dzisiejszych kartach nie ma to najmniejszego sensu,ale jak się upierasz to??

Nie …no nie upieram się…poprostu wole wiedzieć zanim coś spieprze… :lol:

Kiedyś w jakimś piśmie komputerowym czytałem,że nie mniej niż ma karta,a w innym,że więcej…tak,że sam widzisz że każdy ma inny pogląd…a konkretnie…to naprawde chyba nikt nie wie.

Pozdro!

3D Mark 2003 i jedziesz… tak trudno? po testuj dla jakiej wartości karta uzyskuje największą wydajność i takową ustaw.

to ustawienie jest jakby dziwne i zmieniając nie widziałem różnicy

-ale gdzieś wyczytałem,że najbardziej korzystne jest 128 mb

AGP size w BIOSie ustawiam na wartość identyczną co na karcie. Sprawdzone od dawna, miałem 64,128 a teraz karte z 256 i dla każdej z nich optymalne było właśnie takie ustawienie. Tak na marginesie dodam coś bardzo banalnego: odnośnie ustawienia AGP size na 128 i więcej to dobrze mieć minimum 1GB RAM, o ile interesuje kogoś optymalizacja do gier itd…

pozdro

spoko ale po cholere przeznaczasz wiecej MB na karte która posiada az 256?

mi spokojnie starczy 128mb w radeonie 9600pro (256 dla tej karty to np. głupota bo po cholere Ci wiecej miejsca na tekstury skoro GPU ich nie wyrenduje…)ale ok. pierw podaj nazwe i model karty.

teraz z innej beczki. powinno się przeznaczyć od 32 do 64mb. wtedy jakas roznice znajdziesz w wydajnosci. zwykle producenci kart ustawiaja TAKA ILOSC PAMIECI BY GPU BYL W STANIE OBSLUZYC TO BEZ PROBLEMÓW. wieksza ilosc przepisywana z bios’u (no chyba ze to laptop to juz inna techn. produkcji) nic nie zdziała.

Dzięki za podpowiedzi!

Karta i konfigóracja jak widać na dole postu.

Pozdro!

Ponieważ tak właśnie jest napisane w poradach dotyczących optymalizacji wielu gier(np.CoD,BF). Co nie oznacza, że to prawda ale innych sugestii nie znalazłem (kilka godzin w necie szukania tylko tego tematu i wszędzie pisali podobnie). Przyjąłem więc, że tak “musi” być optymalnie (!). Nie jestem w tym spec. a jedynie posiadam wiedzą zaczytaną od innych ludzi piszących tego typu porady. Wydaje mi się jednak, że u mnie działa lepiej gdy ustawiam tak jak ww. Karta to GF6600.

prośba o wyjaśnienie, lepiej więcej czy mniej ? tak jak u mnie 256 na karcie i 1GB RAM to które by lepiej mogło być, 32czy64? Szczerze to napiszę, że przyjąłem w ciemno, że im więcej tym lepiej ale po namyśle…wymyśliłem,że zapytam w ten sposób: jaka jest generalna zasada? Temat dla mnie powaga :lol: bo pograć dużo lubię, z góry dzięki za odp. bo to mi się napweno przyda.

pozdr.