Ile pamięci wirtualnej?

Nie śmiejcie się z tego proszę. Mam 192 MB RAM. Gram sobie czasem w Trainz, pełna wersja dołączona do Komputer Swiat Gry nr 7/2004 ( żeby nie było że pirat :slight_smile: ). W wymaganiach sprzętowych jest napisane że trzeba mieć 128 MB RAM. Jednak gra mi się zacina, a po jej wyłączeniu wyskakuje mi okno że system windows zwiększa poziom pamięci wirtualnej. Pytanie mam takie: jak ustawić pamieć wirtualną żeby móc normalnie grać? Obecnie to tak wygląda:

pami281263wf4.th.jpg

Raczej powinieneś sobie dokupić jedną pamięć RAM co najmniej 256 MB bo pamięć wirtualna nie ma dużego wpływu na płynność grania.

Sama gra potrzebuje mniej wiecej 128 a przecież system, antywirus,komunikatory też ja pobierają tak że pozostaje zrobić tak jak radzi kolega wyżej

Spradź w menadżerze zadań - zakładka wydajność ile pobierają jej uruchomione na twoim komputerze aplikacje

pami2812632yh7.th.jpg

Obecnie mam włączone GG, firefoxa, avasta i spybota (system XP+SP2)

W moim wypadku to będzie wymiana pamięci, bo mam 3x64 MB SDRAM :lol: a zapewne nie będzie innego wyjścia. Dziękuję za odpowiedzi.

a dziwisz się?

minimalną wartość masz 288mb, a maksymalną 576.

ustaw na sztywno: min -575, max - 576 (przykładowe) a nie powinno być problemu ze zwiększaniem “poziomu pamięci wirtualnej”.

to też może pomóc:

ustaw na 95% (u mnie działa bez zająknięcia). czyli:

95% z 192mb to 182,4mb (weźmy 182)

182*1024 = 186368

pamiętaj tylko, że to wartość dziesiętna, a nie szesnastkowa.

tak na razie zrobiłem i okienko o zwiększaniu pamięci przestało się pokazywać. Drugą część porady obczaję jutro po pracy. Dzięki śliczne :slight_smile:

Gra czasem dalej przycina ale pewnie trzeba zarabiać kasę na procek bo Duron 650 MHz to zabytek :wink:

ja mam 384 i też się cieło. Gra idzie na lepszych kartach

a pamięć wirtualną z praktyki ustaw na 1 GB

Jak sprawdzić ile ma się pamięci RAM na komputerze wiem że mam 256 MB Ramu ale nie wiem jakiej czy: SDRAM, DDR, DDR 2 jak to sprawdzić niech mi ktoś pomoże pilne !!

i koleś w sklepie powiedział że to ważne jaką ma się pamięć RAM

-jeżeli zmieniasz,wyciągnij starą z kompa i idż z nią do sklepu

tam dowiesz się więcej

w razie wątpliwości raportuj dalej

lub programem Aida lub SiSoftware Sandra lub Everest