Ile podkręcić AMD Phenom x2 550-3.10Ghz

(Daniel10) #1

Do ilu mogę maksymalnie podkręcić AMD Phenom x2 550-3.10Ghz na jego orginalnym chłodzeniu ?

(Xparanienormalnyx) #2

Nie ma na to reguły, kiedy wy to zrozumiecie... Ale na boxowym chłodzeniu raczej niewiele, jeśli będziesz go mocno stresował.

(Danni1100) #3

ja mysle 3,5 GHz na boxowym wyciągniesz (wiem, może zaniżam, ale ja bym jednak nie ryzykował)

(Nowator Malware) #4

proponuje wymiane coolera a puzniej zabawu w oc:D tak bedzie słusznie i najlepiej.....

-- Dodane 21.12.2011 (Śr) 22:20 --

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3563.html modele testowe warto pczytac :smiley:

(Blackdaro) #5

W niektórych procesorach AMD istnieje możliwość odblokowania dodatkowego/dodatkowych rdzeni-standardowo ukrytych.Procesory,które najczęściej udaje się odblokować to:Phenom X2 550 Black Edition i 555.Pełna lista w necie.Na dzień dzisiejszy ten proces odblokowania rdzenia lub rdzeni jest bardzo prosty.Wszystko znajdziesz w internecie.Powodzenia

(Kargulec8) #6

Ja odblokowywałem koledze ten sam procesor i bez problemu. Będzie to lepsze i bezpieczniejszy od podkręcania i chłodzenia nie musisz zmieniać. W Google dużo filmów, poradników jak to zrobić.