Ile powinien ważyć obraz płyty Kubuntu 7.10?

Na screenie zamieszczam to o co mi chodzi

sssasxu9.png

Czy to prawidłowa waga tej instalki czy też podczas pobierania poszło coś nie tak ? :evil:

Raczej zbyt mało (powinna mieć niecałe 700 MB). Zerknij na stronę z której zasysałeś i sprawdź sumę kontrolną.

Przykładowe sumy kontrolne dla twojego distro :arrow: klik

Możesz sprawdzić np. tutaj: http://ftp.wcss.pl/ubuntu-releases/kubuntu/gutsy/

Witam.

Instalka spakowana rar, po rozpakowaniu :

Kubuntu-7.10-desktop-i386.iso

Plik ISO

713 876 KB

Następnym razem najlepiej jak napiszesz o problemie na forum Ubuntu lub inne,będziesz miał odpowiedz na zadane pytanie i nikt się nie będzie czepiał że coś nie tak :slight_smile:

Zapomniałem dopisać że jeżeli twój monitor nie posiada większej rozdzielczości od 1024x768 nie udaje się zainstalować tego Kubuntu.

rys

Powinna ważyć ok 700 M .

Nie wolno jej rozpakowywać [-X ,rar obsługuje iso i daje swoją ikonę ale nero już widzi jako obraz po wypaleniu jest to płyta bootowalna .

Najlepiej pobierz kubuntu-7.10-desktop-i386.iso .

Kubuntu-7.10-desktop-i386.iso .

Zgadza się że powinno ważyć około 700 i chodziło że z tego trzeba nagrać płytę bootowalną np.za pomoca nero.

Przepraszam za nie sprecyzowanie i tak jak rys wczesniej napisał

Pomyliłem okna z Linuxami .

Dzięki za pomoc

Jestem właśnie w trakcie ściągania tej wersji którą podaliście. A teraz mam pytanie dotyczące ściągania. Sciągam ten plik za pomocą menadżera ściągania a dokładnie Download Accelerator Plus. Mogę nim ściągnąć połowe a jutro wznowić i ściągnąć resztę ?

Właśnie korzystam z tego programu i możesz zatrzymywać transfer kiedy tylko chcesz, a potem wznawiać go w tym samym miejscu.