Ile prądu pobiera ten komputer?

Witam, chciałbym się dowiedzieć ile maksymalnie prądu pobiera ten komputer oraz powiedzmy, że chodzi po 10h dziennie to jaki wtedy koszt utrzymania miesięcznie jeśli używany jest tylko do przeglądania internetui grania w counter strike?

Watomierz z allegro.

1 polubienie

Pi razy drzwi - około 1 zł dziennie.
Zapoznaj się z tym tematem

@Veers Chyba netto :smiley:

Nie podajesz jaki monitor (też pobiera…). Nie podajesz ile procentowo grasz ile przegladasz internet. Może rzeczywiście kup sugerowany watomierz wpinany przed monitor i komputer. Nie masz jakiegoś potwora komputera, obstawiam, że w miesiacu z 15zł będzie.

Monitor BenQ GW2255, poprawka: komputer dziennie chodzi po 12-15h w tym 9-10 godzin grania.

Po namyśle kup sobie watomierz.

http://www.rozmiar.com/ile-pradu-zuzywa-komputer.php

Najbardziej miarodajny będzie test watomierzem. Listwę wpinasz w watomierz i wylicza Ci aktualne i średnie zużycie prądu. W scenariuszach mieszanych użytkowania najbardziej optymalny sposób pomiaru. Potem sobie wyliczasz kosz w oparciu o cennik za kilowatogodzinę.

Większość tych watomierzy ma nawet możliwość ustawienia stawki za prąd i podania średniego kosztu za miesiąc.

A prawdą jest to, że przy maskymalnym obciązeniu tego komputera przez 8-10 godzin dziennie wyniesie za miesiąc 50+zł?

Może zjeść spokojnie około 40zł miesięcznie, licząc 25 dni użytkowania po 9 godzin dziennie.

Też mi wychodzi z tych danych z 40-45zł na miesiac (lekko 75kW).

PS wychodzisz czasem z piwnicy?

To ostatnie pytanko i do zamknięcia. To jak kolega wyżej pisał około 40-45 zł przy maksymalnym obciążeniu. To samo granie w counter strike’a, league of legends (te 9h dziennie +3h przegladania internetu) gdzie przy takich grach myślę, że zużywa pewnie maksymalnie połowe swojej mocy to z 20-25 zł miesiecznie max będzie zgadza się?

Tak, wychodzę mam co jakiś czas wyjazdy 3-4 tygodniowe :slight_smile:

Nikt ci tutaj nie poda dokładnego zużycia prądu. Nasze szacunki i tak na pewno mijają się z prawdą. Chcesz dokładnie wiedzieć, to wydaj te 30zł na watomierz i będziesz miał (prawie) pewne.
Przecież to ile zużyjesz prądu może nawet zależeć od oprogramowania jakie działa w tle (np. koparka bitcoinów zainstalowana przez wirusa :smiley: )

https://outervision.com/b/pqrNDy

Wyliczenie pi razy drzwi przy graniu 4h dziennie. 217 Euro ~ 920 PLN rocznie co na miesiąc daje jakieś 76 zł. To i tak są szacunki.

EDIT:
Wciśnij na dole “EDIT PART LIST…” i na nowej stronie wciśnij CALCULATE poniżej. Pokaże się tabelka z szacowanym zużyciem prądu. Możesz nawet wybrać sprawność zasilacza. Przy Twoim 80 PLUS wychodzi jednak 230 Euro.

Najsensowniej jest kupić watomierz, podpiąć do niego PC, monitor (te ciągną od 30W w górę), router i zestaw audio jeśli posiadasz. Spisywać stan licznika co 24h lub 7 dni i masz wszystko pod kontrolą, że nie przekroczysz jakiegoś tam swojego limitu. Mój bierze maksymalnie 170W na pełnym 100% obciążeniu wszystkich rdzeni, wraz z routerem, monitorem i wieżą hifi. Z tym, że to pc jest pod Internet, oglądanie filmów, wywołanie zdjęć z RAW, a nie poważniejszych gier (brak dedykowanej GPU, która by podbiła wynik).

Te kalkulatory mocno przekłamują.

Jak masz dostęp do licznika to włącz tylko kompa i policz ilość obrotów tarczy (na każdym liczniku jest napisane ile obr jest na kwh, u mnie jest 375)
Przykładowe wyliczenie;
1min - 2 obr x 60min = 140 obr/h :375obr = 0,374 kw x 1000 = 374 W
0,374 x 10 h = 3,74 kwh na 1 dzień x 20 dni = 74,8kwh
74.8kwh x 0.6zł = 44,88 zł/m-c