Ile ram dla serwera

Witam:) mam takie pytanie odnosnie serwera dedykowanego (nie wiem czy dobry dział) zastanawiam sie ile kupić pamięci ram zeby komputer był wstanie płynnie działać podczas właczonego serwera na moim komputerze. dodam ze serwer przewanie bedzie stał 24 godziny ma byc to serwer gry Crysis dla 10 - 20 graczy reszta podzespołów w podpisie:) dziękuje za pomoc:) a i czy moj komputer da rade coś takiego pociagnać na dłuższy czas???

System?? będziesz musiał się zaopatrzyć w 7 albo Viste najlepiej 64b ponieważ będzie mogła ona korzystać z całego ramu

mam wina 7 64bit

Jak chcesz stawiać dedyka to łącze to najważniejsza sprawa. Wszystko to kwestia tego czy cię stać na bebechy tylko jeśli stawiasz serwer pod bardzo dużą ilość graczy (1k+), lub pod jakąś domenę(nie mylić z domeną www). Podstawowy serw na 20 ludzi będzie dość tego łącza zżerał, jednak nie oriętuję się ile łącza zjada jeden gracz. Wbij se na jakiś i potem sprawdź jakimś programem, ile łącza “zjada” ci gra (downloadu), potem mnożysz to x20, i dodając jakiś zapas musisz tyle mieć uploadu. Łącze dsl jest stosunkowo drogie. Mając teraz chodź by te 20mega adsl możesz nie wydolić tych 20graczy bo będą lagi. Jednak jeszcze raz posiadam, nie wiem ile chce gra. Nie potrzebujesz tyle ramu co serwery z prawdziwego zdarzenia typu 20+giga. Bo ludzie nie pracują na twoim komputerze. Wg mnie tyle co zużywasz + jakieś 1giga na serwer powinno ci wystarczyć.

A nie zastanawiałeś się dlaczego komp i serwer o tej samej konfiguracji mają inne ceny tj. serwer jest np. dwa razy droższy.

Nie wiem czy komp pociągnie ci 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu - mówię o kompie z twojego podpisu. Do tego służy komp typu serwer przystosowany do ciągłej pracy. Mówienie coś o ramach nie ma sensu.

moj komputer pracuje 24/7 z przerwami na rzadkie restarty - aktualiuzacje itp i nie mam z nim problemow.

acha dzieki za odp:) a moze wiecie jakis nie zbyt drogi hosting tego typu serverow???