Ile ram'u, 2 GB , czy 3GB

Cześć,

To mój sprzęt :

Windows XP Profesional SP 3

Intel pentium dual core 2x 2,6GHz

Gigabyte ga-g31m-es2l

Nvidia Ge Force 7100 gs 512 MB

1 GB ram

Zamierzam wymienic krtę graficzną i ram. Kupuje Geforce GTS 250 i zastanawim się czy brać 2 GB czy 3 GB ram’u. Komputer ma być dobry do nowych gier.

4

RAM-u, to nigdy za wiele.

2x2 GB Pamięci nigdy za wiele. W tej konfiguracji zyskasz “Duall Channel” przez co komputer znacznie przyspieszy.

A czy xp bedzie widział 4 GB

“znacznie przyspieszy” pff n/c

W tych czasach 2giga to mało 3 byłoby w sam raz. Nie opłaca się kupować więcej bez wymiany grafiki.

“drobok” . Nie pufaj lecz czytaj ze zrozumieniem. Slagator napisał , że zamierza wymienić karte grafiki i RAM.

XP 32 zaalokuje tylko 3.25 pamięci fizycznej. 4GB przyda się jakby byla okazja przetestowac W7 lub Viste.

Czyli podsumowując najlepiej brać 4 GB. Dzięki wszystkim za pomoc.

Win XP 32bit nie zobaczy 4 gb ramu.

Nie bede pisal dlaczego, przegladnij forum.

Optymalna konfiguracja to ram 2x1GB w trybie dual (o ile plyta obsluguje) i karta graficzna 1 GB (koniecznie z szyna 256bit).

Gość ma podpasować pamięć pod OS? Chyba nie tak powinno być. Lepiej zmienić system na sześćdziesięcio cztero bitowy. Co do szyny karty graficznej, też bym się spierał.

Dual Channel nieznacznie wpływa na wydajność.

2GB na razie do większości nowych gier wystarcza, zwłaszcza mając XP. Jednak lepiej mieć trochę zapasu, więc 3GB byłoby idealne, choć 4 też nie zaszkodzi.

XP 32-bit nie będzie jednak korzystał z więcej niż 3 z hakiem.

Mam jeszcze jedno pytanie czy na moim sprzęcie pójdzie windows 7 64bity

Slagator napisal “Zamierzam wymienic krtę graficzną i ram”. Ani slowa nie wspomnial o wymianie SO, wiec moja rada byla jak najbardziej na miejscu.

A ja bys sie spieral z szyna? Zeby byla mniejsza 128, a moze 64?

HD5770 ma szynę 128 bit, a wydajnościowo stoi wysoko. Dlatego nie patrzę ile karta ma shaderów, jaką szynę itp, bo i tak nie zawsze się to przekłada na wydajność.

Tak, Windows 7 64 bity będzie chodził na Twoim sprzęcie, Slagator.