Ile ram'u, 2 GB , czy 3GB

(Adrina12) #1

Cześć,

To mój sprzęt :

Windows XP Profesional SP 3

Intel pentium dual core 2x 2,6GHz

Gigabyte ga-g31m-es2l

Nvidia Ge Force 7100 gs 512 MB

1 GB ram

Zamierzam wymienic krtę graficzną i ram. Kupuje Geforce GTS 250 i zastanawim się czy brać 2 GB czy 3 GB ram’u. Komputer ma być dobry do nowych gier.

(slawex1983) #2

4

(Spam) #3

RAM-u, to nigdy za wiele.

(system) #4

2x2 GB Pamięci nigdy za wiele. W tej konfiguracji zyskasz “Duall Channel” przez co komputer znacznie przyspieszy.

(Adrina12) #5

A czy xp bedzie widział 4 GB

(Drobok) #6

“znacznie przyspieszy” pff n/c

W tych czasach 2giga to mało 3 byłoby w sam raz. Nie opłaca się kupować więcej bez wymiany grafiki.

(system) #7

“drobok” . Nie pufaj lecz czytaj ze zrozumieniem. Slagator napisał , że zamierza wymienić karte grafiki i RAM.

XP 32 zaalokuje tylko 3.25 pamięci fizycznej. 4GB przyda się jakby byla okazja przetestowac W7 lub Viste.

(Adrina12) #8

Czyli podsumowując najlepiej brać 4 GB. Dzięki wszystkim za pomoc.

(revel) #9

Win XP 32bit nie zobaczy 4 gb ramu.

Nie bede pisal dlaczego, przegladnij forum.

Optymalna konfiguracja to ram 2x1GB w trybie dual (o ile plyta obsluguje) i karta graficzna 1 GB (koniecznie z szyna 256bit).

(slawex1983) #10

Gość ma podpasować pamięć pod OS? Chyba nie tak powinno być. Lepiej zmienić system na sześćdziesięcio cztero bitowy. Co do szyny karty graficznej, też bym się spierał.

(Db2524) #11

Dual Channel nieznacznie wpływa na wydajność.

2GB na razie do większości nowych gier wystarcza, zwłaszcza mając XP. Jednak lepiej mieć trochę zapasu, więc 3GB byłoby idealne, choć 4 też nie zaszkodzi.

XP 32-bit nie będzie jednak korzystał z więcej niż 3 z hakiem.

(Adrina12) #12

Mam jeszcze jedno pytanie czy na moim sprzęcie pójdzie windows 7 64bity

(revel) #13

Slagator napisal “Zamierzam wymienic krtę graficzną i ram”. Ani slowa nie wspomnial o wymianie SO, wiec moja rada byla jak najbardziej na miejscu.

A ja bys sie spieral z szyna? Zeby byla mniejsza 128, a moze 64?

(Db2524) #14

HD5770 ma szynę 128 bit, a wydajnościowo stoi wysoko. Dlatego nie patrzę ile karta ma shaderów, jaką szynę itp, bo i tak nie zawsze się to przekłada na wydajność.

Tak, Windows 7 64 bity będzie chodził na Twoim sprzęcie, Slagator.