Ile ramu włożyć?

(system) #1

Witam,

Mam problem, posiadam komputer starego typu (Intel 400mhz).

Mam 3 kości pamięci:

Dwie po 128MB i jedną 32MB i nie wiem czy dołożyć tą 32MB?

Jak sprawdzam pamięć w programie AIDA tam gdzie przeglądam obecne wykorzystanie pamięci to pokazuje ze razem mam 255MB a jak wejde w dział płyta główna to pisze 256mb tak samo w menedzerze zadan...czemu tak jest?

(FXJ) #2

Może jakiś błąd AIDY :? A co na to Everest :?:

(McDracullo) #3

A nie masz zitegrowanej karty graficznej lub karty Turbo cache?

(system) #4

mam zintegrowaną karte graficzna

(McDracullo) #5

to właśnie ona "zajda" RAM. Możesz ustawić w BIOSie żeby mniej pobierała pamięci.

(system) #6

Dokładnie, zapewne twoja karta Graficzna pobiera 32MB pamięci z RAMu. Dla lepszej wydajności mógłbyś dołożyć jeszcze jedną kość zamiast 32M np. 256. A czy ten twój ram ( dwie po 128 ) są w DUALu czy to są dwie inne ko0ści ??

(Aminokwasy) #7

Przecież płyta może nie obsłużyć takiej kości niewiadomo co to za płyta i chipset no niewiem o jakim dualu mowisz jak to procek 400mhz

(fiesta) #8

Pierwszy raz słyszę o DUALU w przypadku pamięci typu SDRam :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #9

ale ustaliliśmy, że chodzi o karte graficzną.

(system) #10

Mozliwości dokupienia nowej kości już nie mam bo dokupiłem już te dwie 128MB, ale czy oplaca się wkładać tą 32MB?

Każda kość jest innej marki!

(system) #11

No opłavca się... Kwestia tego, czy odczujesz to... Ta kość 32MB może być przeznaczona jako pamięć dla grafy a pozostałe to pamięć podręzna kompa. Możesz zawsze spróbować odpalić kompa na jakiś czas bez tej kości a potem z nią i sam sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy jest lepiej :wink:.