Ile ramu włożyć?

Witam,

Mam problem, posiadam komputer starego typu (Intel 400mhz).

Mam 3 kości pamięci:

Dwie po 128MB i jedną 32MB i nie wiem czy dołożyć tą 32MB?

Jak sprawdzam pamięć w programie AIDA tam gdzie przeglądam obecne wykorzystanie pamięci to pokazuje ze razem mam 255MB a jak wejde w dział płyta główna to pisze 256mb tak samo w menedzerze zadan…czemu tak jest?

Może jakiś błąd AIDY :? A co na to Everest :?:

A nie masz zitegrowanej karty graficznej lub karty Turbo cache?

mam zintegrowaną karte graficzna

to właśnie ona “zajda” RAM. Możesz ustawić w BIOSie żeby mniej pobierała pamięci.

Dokładnie, zapewne twoja karta Graficzna pobiera 32MB pamięci z RAMu. Dla lepszej wydajności mógłbyś dołożyć jeszcze jedną kość zamiast 32M np. 256. A czy ten twój ram ( dwie po 128 ) są w DUALu czy to są dwie inne ko0ści ??

Przecież płyta może nie obsłużyć takiej kości niewiadomo co to za płyta i chipset no niewiem o jakim dualu mowisz jak to procek 400mhz

Pierwszy raz słyszę o DUALU w przypadku pamięci typu SDRam :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ale ustaliliśmy, że chodzi o karte graficzną.

Mozliwości dokupienia nowej kości już nie mam bo dokupiłem już te dwie 128MB, ale czy oplaca się wkładać tą 32MB?

Każda kość jest innej marki!

No opłavca się… Kwestia tego, czy odczujesz to… Ta kość 32MB może być przeznaczona jako pamięć dla grafy a pozostałe to pamięć podręzna kompa. Możesz zawsze spróbować odpalić kompa na jakiś czas bez tej kości a potem z nią i sam sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy jest lepiej ;).