Ile startuje wam VISTA?

plgracz masz takiego kompa a tak dlugo sie laduje?? lol!!

I to mnie dziwi w porównaniu z tym co piszecie.

Komp wyceniony przez Windows na 4.3 (najsłabsze ogniwo to procek).

Dyski na 5.1 - dyski ATA;

Pamięć na 5.3

plgracz

widocznie coś u Ciebie jest nie tak :wink:

Może jakieś ustawienia BIOSU i niepotrzebne Usługi systemowe. Wszystko inne funkcjonuje jak należy - jeszcze się niezawiesiła :slight_smile:

u mnie tez start ~15sek może krócej, nie mierzyłem, juz nie mowiąc o samej pracy w systemie ,2x szybciej niż na xp choc xp ma mniejsze wymagania.

Po odinstalowaniu programu antyvirusowego 20 sekund do ekranu logowania :slight_smile:

Czy można na Viście pracować bez antyvirusa?

A ma wbudowany własny?

Własnego antyvira nie ma :frowning:

Miałem CA-Antivirus dla Visty - żadna gra nie chciała się uruchomić normalnie - skanował wszystkie archiwa z gry podczas jej uruchamiania :frowning:

No to lepiej zainstalować, szczególnie teraz gdy Vista jest pewnie mocno podziurawiona. Słyszałem od znajomego, że NOD32 praktycznie w ogóle nie zamula Visty.

Jak nie ma jak ma antywira. Jest Windows Defender, chroni przed wirusami i spywarem. Baza wirusów jest niezbyt wielka ale za to zawiera te aktualnie działające i najgroźniejsze wirusy, więc można obejść się bez antywirusa.

Ja sam nie używam antywirusa, bo nie instalując plików niewiadomego pochodzenia i aktualizując na bieżąco system raczej nic nie powinno się wgrać, ale jeśli miałbym jakiegoś polecić to właśnie NOD’a. Nie tyle, że nie zamula, bo zamula, ale powiedziałbym, że najmniej ze wszystkich antywirów przy jednoczesnym najlepszym wykrywaniu.

Masz włączoną Kontrolę Konta Użytkownika?