Ile wentylatorów po 1 molexa

(Philips Piotr) #1

Otórz mam zasiłke 300 komp jak w podpisie i tu pytanie ile moge podpiąc wentylatorów o róznej mocy pod 1 molexa. Teraz mam 2x7V i 1x12V chiałbym jeszcze dac ze 3x7V czy to nie bedzie za duze obciązenie dla jedej wtyczki molex?

(JNJN) #2

To nie ma znaczenia,ale możesz rozdzielić to na dwa molexy.

Ale co na to zasilacz.

(Philips Piotr) #3

na dwa nie moge bo mam tylko 1 molexa wolnego, troche mam cykora walnąc 6 wentyli pod 1 molexa (1x12V i 5x7V ew. 2x12V i 4x7V)

(:: MARIO ::) #4

to bez znaczenia, zrób jakieś wyprowadzenie pod każdy kabel i podłącz!

ja z własnego doświadczenia mialem tylko 1x12V i 2x5V w jednym molexie :wink:

podpinaj pokoleji, nie na raz wszystko, i kontroluj stan napieć w stresie, bo 3ooW na taki cfg to nie tak dużo!

a, na co Ci tyle wentyli, pomyśl o panelu kontrolnym, który dawał by możliwość załanczania chłodzenia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne :wink:

pozdro

(Czornyaa) #5

przecierz i tak wsio idzie na jedna linie zasilania czyli +12V

w zasilce przecierz; mozesz dawac na maxa

nawet 10 tylko zebys nieprzekroczyl lacznego A linii +12V oblicz sobie poprostu

http://www.jscustompcs.com/power_supply

http://www.benchmark.pl/kalkulator/

(Philips Piotr) #6

Dokładne dane o zasiłe: FEEL Model: ESP-300ATX SP4 300WATTS. Dobra ostatecznie zrobie tak: na jednym molexie dam 2x7V i 2x12V. A co do ilości mam bude zamkniętą i musze miec jakis wentyl który by wyciągał powietrze z wnętrza odbudwy, a że nie mam możliwości zdjęcia 1 połówki pokrywy obudowy (wszystkie części są łączone 2xbok + góra) no chyba że temp. są w normie (dane z eversta)

Proc: 45-46

Dysk: 40

Płyta gł.: 32

(JNJN) #7

Nie jest źle.

FEEL to zasilacz standardowy i na tej konfiguracji to jesteś tak na granicy jego możliwości.

(Philips Piotr) #8

czyli kupic nówke? jesli tak to podaj konkretny model (atrakcyjny cenowo) do mojego kompa juz raczej nie bede w nim nic zmieniał.

(JNJN) #9

Poczytaj ten dział i trochę o zasilaczach to było.

Ale jak nie będziesz nic zmieniał to go nie ruszaj.

FEEL to trochę lepszy Modecom czy Codegen,jak już chcesz kupić i masz kasę kup markowy i min 420W, ja proponuję coś z Tagana,podaje link poczytaj ich recenzje.

lub ten

(Philips Piotr) #10

kasy to ja nie mam, skokro tak mówisz to zostane przy nim. Dodam jeszcze 1 wentyl na 12V i zakończe z tym przygode. Za pomoc w temacie nagroda pod avatarem.

(Michal Kolatek) #11

Że co? Feel to taki sam badziew jak Codegen. Modecom to dobre zasiłki np seria MC i produkowana przez CWT.

Można kupić tanie dobry zasilacz nie musie to być od razu Tagan, np Fortony z allegro, lub Amacrox, Silver Power, Huntkey, Modecom MC.

(JNJN) #12

Tobi

Widziałeś datę ostatniego posta?

(Michal Kolatek) #13

Nie zwracałem uwagi, temat był podświetlony na pomarańczowo jak nówka :shock: