Ile wołać za znaczki?

Posiadam około 2000 znaczków pocztowych. Polskie i zagraniczne. Są w bardzo dobrym stanie. Dorzucam do tego jeszcze 5 klaserów. Ile tak orientacyjnie mogę za to wołać na allegro?

z 200zł ? nieznam sie, ale zbieranie znaczków to inna epoka :slight_smile:

Widziałem aukcje na allegro gdzie koleś miał okolo 700 znaczków a cena ich była już ponad 300 zl i 2 dni do końca :wink:

Zależy jakie to znaczki, niektóre są wiecej warte inne mniej. Musiałbyś się zapytac kogoś kto się na tym zna i pokazać mu te znaczki.

Na twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś filatelistą.

Ze znaczkami jest podobnie jak z monetami czy obrazami - może się okazać, że masz w zbiorach coś cennego, o czym nie masz pojęcia.

Oczywiście dużo zależy też od wieku znaczków, ich stanu i jak były zbierane (tzn. czy to standardowe znaczki sprzedawane na Poczcie np., czy też np. przywożone z zagranicy).

ja miałęm kolekcje znaczków i okazało się ze są bezcenne :lol: bo były to jakies takie…nijakie…po prostu bez wartości a miałem ich cały klaster

To ja mam duży (rulon) plik starych pieniążków polskich :lol: jakby to teraz wymienić to pierwsza 10 najbogatszych polaków :stuck_out_tongue: ale cóż :cry:.

Też mam z 4 klasery znaczków (gdzieś leżą) ale są nic nie warte :slight_smile: co nie znaczy, że ty nie masz jakiegoś super okazu u siebie :x .

Pozdro,

matisto

A mozesz orientacyjnie podać z któregi roku one są i czy z obiegiem czy bez? Znaczki z okresu 70-90 chodza na Allegro w liczbie 300-400 od ceny wywoławczej 1 zł.

Część sięga lat 50 bo, mam je też po dziadku. Wiele mi się wydaje też takich nie typowych np. mają inne kształty. Dużo jest niestemplowanych. W weekend jade do Poznania i tam musze znależć jakiegoś filateliste który mi to wyceni. Zna możę ktoś gdzie to mogę zrobić w Poznaniu?

a najlepiej dwóch, żeby być pewnym, że pierwszy nie każe Ci tego sprzedać za bezcen…