Ile wyciągne na tych parametrach? (Netia/TP)

Witam.

Korzystam z internetu TP’sy 512k i chcę zwiększyć prędkość.

W grudniu Netia postawiła mi nową rozdzielnie i od jakiegoś czasu dostaje telefony, iż mogą mi zaoferować internet o prędkości 6Mb/s na ADSL2+.

Trochę mnie to dziwi, gdyż neostrada nie mogła mi zaoferować więcej jak 512k (próba przy 1Mb , ciągłe rozłączanie się internetu i brak synchronizacji).

Do rozdzielni mam ok. 500m , a kabel do centrali ma długość ok. 3,7km.

Dodam, że TP’sa informowała mnie o tym, że więcej jak 1Mb nie pójdzie, ze względu na miejscowe wycinki kabla(kradzież kabli).

Parametry mojej linii:

40403558233656919994.jpg

Da się coś z tego wyciągnąć?

Tutaj załączam zdjęcia nowej i starej rozdzielni.

#stara

47247534547220683320_thumb.jpg

#nowa

91048821930657690765_thumb.jpg

Dzięki i pozdrawiam.

2Mb będzie działać

Dzięki za odpowiedź :).

A na 6mb mogę liczyć? czy to już bardziej graniczy z cudem?

na początek 2Mb parametry po zmianie prędkości się zmienią i wtedy będzie można powiedzieć czy coś więcej netia da 6Mb ale może być 3Mb tylko i powiedzą że prędkość w umowie jest" do 6Mb " i będziesz za tyle płacił

Jak bym mial niepełne 6mb to bym nawet nie stracił, bo i tak 1, 2 czy 6mb, cena tasama :slight_smile:

Chyba, że w gre wchodza niestabilne pingi i ogonie net by niestabilnie chodził, no to 2mb tylko i wyłącznie.

[edit]

Nie wiem czy to przez mróz czy samo z siebie, ale widzę zmiany w parametrach. Na złe czy dobre?

34942709659047856186.jpg

na dobrym routerze powinno być dość stabilnie sygnał szum bliski koniec skacze i możesz mieć rano większą prędkość a wieczorem będzie ci obcinać

A jaki router byś polecił ?

Najlepiej z zasięgiem N , no i żeby miał możliwość odczytu informacji o stanie linii i połączenia.

Ja znalazłem takie:

Tp-Link TD-W8961ND

lub

Pentagram Cerberus 6351

Pozdro.

Netgear DGN2000 (możliwość wgrania alternatywnego softu od DGTeam i regulacja snr )

tp-link W8960N (możliwość regulacji SNR przez telnet )

oczywiście jest więcej dobrych stabilnych routerów z tymi akurat miałem do czynienia i połączenie bardzo dobrze trzymały na słabych parametrach

a ten TD-W8961ND jest nowszy ale posiada układ Trendchip i nie ma możliwości regulacji snr

na długie linie polecane są routery z układem Broadcom i takiego szukaj

co daje regulacja snr zobacz ten filmik

widać na nim jak przy zmienie snr można podnieść prędkość lub obniżyć sobie aby było stabilniej na filmiku nawet podobne parametry linii do twoich :wink:

Ok, dzięki za odpowiedź :).

Temat do zamknięcia.