Ile za prąd?

chciałem żeby mi ktoś powiedział ile prądu zużywa komputer np. przez godzine tak żebym mógł obliczyc ile mnie kosztuje godzina przy kompie…

To są grosze ;] niema co liczyć;]

wpisz to w google :stuck_out_tongue:

ja wpisałem i otrzymałem odpowiedź…

grosze :twisted:

weź to policz x4 i x30

to zobaczysz jaki rachunek przyjdzie

30 do 50 złotych miesięcznie (ja mam 12/h właczony komp i place za wszystko około 80 zł, razem z osprzętowaniem 4 osobowej rodziny)…

Eeeee tam już liczyłem. Ten temat już był na forum, tyle że nie mogę go znaleźć bo to wyszukiwanie na forum działa jak by chciało a niemogło.

Przeciętny komputer zużywa średnio maksymalnie około 160-180 watt na godzinę.

W przypadku moim, gdzie komp chodzi 24h, daje to

30dni x 10 godzin dziennie x 160 watt = 48.000 wattogodzin (czas kiedy jestem przy kompie)

30dni x 14 godziny dziennie x 115 watt = 48.300 wattogodzin (kiedy mnie nie ma przy kompie, to od trzeba odliczyć ok. 65Watt zużywane przez monitor.)

Razem daje 96300 wattogodzin, co daje 96 kilowatów

Mnożąc razy 35 groszy (cena za kilowat) daje to jakieś 33 złotych na miech. Pamiętajcie że rachunek przychodzi co dwa miechy, więc trzeba pomnożyć przez dwa, co daje około 66 złotych.

Konfiguracja mojego kompa w podpisie. Średnioprzeciętny komputer zużywa ze 140-150 watt, ale ja mam UPS oraz zewnętrzny router do neostrady, więc mój żre więcej.

No chyba że macie jakieś cuda, dwa procesory, trzy CDROMY, 4 dyski to wtedy może żreć nawet 200 watt.

Mi rachunek za prąd przychodzi ponad 250zł.

Rodzina 4 - osobowa, dwa kompy, dwa TV no i reszta jak to w normalnej rodzinie.

Wbrew pozorom może i godzina dużo nie kosztuje ale jeśli przeliczyć to na dnie, miesiące, lata to na pewno uzbiera się ładna sumka.

A zużycie prądu przez komputer zależy od wielu czynników: obciążenia, osprzętu, zasiłki i innych :smiley:

U mnie ;przyszedł ostatnio rachune ok. 200 zeta. Dwa kompy, 3 telewizory i dwie wieze w tym jedna chodzi praktycznie cały czas :slight_smile: Jeden komputer też możnaby powiedzieć, że chodzi cały czas(oprócz nocy :stuck_out_tongue: ). I w sumie nie jest aż tak duzo jak na tyle sprzętu.

A mi od 4 miesiecy przychodzi rachunek za ponad 500 złotych :C. Nie wiem dlaczego pobór prądu tak wzrósł, z komputera korzystam tyle ile korzystałem , nic nowego z “elektroniki” nie kupowałem : / : /. Moja mama twierdzi, że to przez komputer :C i chce mi ograniczyć dostęp do niego :/. Nie wiecie może co mogło spowodować taki zwiększony pobór prądu? :/. Cztery miesiące temu rachunek to było ~200 złotych a teraz ponad 500 :/. Nic nowego do prądu nie podłączałem :confused:

Zależy ile Volt żrą Ci podzespoły. Wiadomo,że im więcej Volt,tym większy rachunek 8)

Pozdro

Chyba Watów…

To niech będą waty :stuck_out_tongue: mylą mi się Volty z Watami :oops: :-x

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 20:20

A tak w ogóle po co się płaci za prąd?? Nie mógłby być za darmo?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Chcesz sobie posiedzieć dzionek,a nie możesz bo rodzice gadają nad uchem ,i znowu będzie duży rachunek za prąd" :slight_smile: i ograniczają dostęp do kompa… No ale tak w życiu bywa :? :-x

Pozdro

kuba -000 a może ktoś Ci się podłączył? :?

u mnie średnio płaci się ok.450 zł… 2 tv 1 komp 2 laptopy 1 kino domowe 5 ładowarek telefonowych … przepływowy ogrzewacz wody (dafi pod 3 fazy… ) niestety ale to wszystko żre… prądu (osobny rachnek za “siłę” ok.50)

A jak miałbym to sprawdzić czy ktoś mi sie podłączył??

Raczej ktoś ci kradnie prąd.

Powiedz mamie, że zwykły domowy Komputer nie może żreć więcej niż 150-200Watt, co daje jakieś 50 zł na dwa miesiące lub 60-80 złotych jeśli komp jest NON STOP włączony.

Zwarcie w komputerze odpada, bo gdyby takie było za transformatorem w zasilaczu to zasilacz by padł, a gdyby przed, to wywaliłoby korki.

Ktoś wam się podpiął i cieszy się darmową energią :D.

Wyłącz wszystkie elektryczne urządzenia w domu i zobacz czy nadal będzie leciały wskazniki na liczniku , jeśli tak to znaczy że ktoś się podpioł :stuck_out_tongue:

Nagle rachunki sie zwiększają, albo wyłącz prąd to sie ciebie sąsiad spyta czy nie masz przypadkiem prądu i dlaczego…

wyłącz główny wyłącznik i zobacz czy u sąsiada gasną światła