Ile zużywa danych transferu gra online np. Aion?

Chciałbym zakupić Internet z Polsatu Cyfrowego i zaprząta mój umysł pytanie ile będzie zżerać magabajtów lub gigabajtów gra on line np. Aion przy rozgrywce 6 h/dobę?

Jeszcze jak do tego doliczymy ze dwa, trzy filmy online (na dobę) to dochodzi około 3 GB danych, więc może się okazać iż pakiet transmisji danych 30GB zostanie zużyty w try miga.

Wymagania sprzętowe

Czyli jeśli stale pobiera i wysyła dane to pewnie średnio wyjdzie 384 kbps downloadu i 128 kbps uploadu. Najlepiej ustaw jakiś miernik w tle i sam sprawdź u kogoś. Ja mam 20GB limitu od czasu do czasu gram w FPSy więc na to nie patrzę. Pewnie na godzinę idzie od 40 do 100MB - w zależności od mapy, od to czy musi coś pobrać i od może od ilości graczy.

Czyli rozumiem że gdybym tylko grał to się spokojnie zmieszczę w limicie 30 GB/miesiąc ale kiedy dojdą filmy to po ptokach?

Mając np. 20 Megabit/sek człowiek ma chrapkę na obejrzenie kilku tytułów w rozdzielczości Full HD to raczej ten limit nie starczy.

Dzięki za info.

Licząc że transfer jest ciągły i wynosi summa summarum 512kbps czyli około 200MB/h - czyli 1.2GB/twój dzień gry no i 36GB / miesiąc na sama grę. Jeśli transfer ciągły wynosi 2x mniej lub jest szarpany to możesz spokojnie liczyć że te 30GB starczy na wszystko.

Dlatego pisałem, żebyś podleciał do kogoś i sprawdził u niego jaki jest transfer na tej grze. Kosztować będzie cie to albo zgrzewkę Coli albo czegoś innego :wink: a będziesz wiedział wszystko.

Dzięki za dobre porady! :wink: